YTB ve BAYKAR arasında örnek işbirliği

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve BAYKAR Teknoloji ortaklığında mühendislik dallarına ilişkin Türkiye Bursları -BAYKAR Ortak Teknoloji Burs Programı oluşturuldu.

YTB ve BAYKAR arasında örnek işbirliği
YTB ve BAYKAR arasında örnek işbirliği
GİRİŞ 03.12.2022 13:20 GÜNCELLEME 03.12.2022 13:20

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Türkiye Bursları ve BAYKAR Teknoloji ortaklığında mühendislik alanlarında Türkiye Bursları -BAYKAR Ortak Teknoloji Burs Programı oluşturuldu. Program kapsamında hedef ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik burslandırmalar yapıldı. Burs programına ilişkin YTB ve BAYKAR Tekonoloji arasında bir protokol imzalandı. Mutabakat metnini YTB Başkanı Abdullah Eren ve BAYKAR Tekonoloji CEO’su Haluk Bayraktar imzaladı. 

Türkiye Bursları -BAYKAR Ortak Teknoloji Burs Programı çerçevesinde Türkiye'de mühendislik dallarında lisans ve yüksek lisans alanlarında eğitim gören 18 ülkeden 200 uluslararası öğrenciye 4 yıl boyunca burs sağlanacak.
 
Burs programı sayesinde Türkiye’nin milli teknoloji hamlesi anlayışı hedef ülkelerden eğitim için ülkemize gelen öğrencilere aşılanacak. Bu sayede ülkelerinin kalkınmalarında temel rol oynayacak gençler yüksek teknoloji üretiminde ülkeler arasında köprü vazifesi görecek.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz