Dolandırıcılardan sahte rezervasyon tuzağı

İnternet sitelerinden yapılan otel rezervasyonlarında artış yaşanıyor. Ancak yoğun talebi fırsata çeviren dolandırıcılar sahte rezervasyonlar ile insanları avına düşürüyor. Vatandaş ise tatil umudu ile paralarını dolandırıcılara kaptırıyor

GİRİŞ 03.12.2022 06:49 GÜNCELLEME 03.12.2022 09:13
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cevat Engin Şahin, turizm sektöründe bu tarz dolandırıcılık olaylarının geçtiğimiz yıllarda da yaşandığını belirterek şu uyarılarda bulundu:

“Hem sosyal medya hesaplarında hem de web sayfalarından satış yapan acentelerin ‘Seyahat Acente Belgesi’ni gösteren bir numaralı doğrulama linki var. Bu TÜRSAB tarafından geliştirdiğimiz, ‘Tatil Meleği’ dediğimiz bir uygulama. Karşımızdaki sayfanın gerçek bir seyahat acentesi firmasına ait olduğunu anlamak için doğrulama linkinin mevcut olması gerekiyor. Ancak doğrulama linkinde de sahteciliğe gidilebiliyor. Web adresinde tursab.org.tr. ve sonrasında bir uzantı olması lazım. Buna çok dikkat edilmeli. Örneğin , tursab.com.tr. ve sonrasında bir uzantı geliyorsa bu, sahte bir sayfadır.  Ayrıca vatandaşlar çok ucuz fiyatlı ürünleri gördüklerinde buna aldanmasınlar. Promosyon veya bedava ürün gibi olan sayfalarda bir sorun olma ihtimali çok yüksek. Sonrasında doğrulama linkini takip etmeli.”

ANTALYA'YA HAVADAN 13 MİLYON TURİST

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’ya yılın 11 ayında hava yoluyla gelen turist sayısı 13 milyon 138 bin 88’e ulaştı. Kente en fazla turist gönderen ülkeler sırasıyla Rusya, Almanya, İngiltere, Polonya ve Hollanda’dan oluştu.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 11
 • Hamidiye Süvarisi 2 ay önce Şikayet Et
  Tamamda kanun bunların kellesini almadığı için onlarda Milletimizi dolandırmaya devam ediyor. Ortalık telefon ve internet dolandırıcısıyla dolu. Cezalar caydırıcı değil.
  Cevapla
 • hacıabi 2 ay önce Şikayet Et
  Ne bitmez tükenmez dolandırıcı kaynağımız var arkadaş, ne oldu bize böyle? her yerdeler mübarek. İnsanları kandırıp ellerinden paralarını alıp kul hakkına girmek ne demek? tek affedilmeyen günaha hangi akılla girilir? yazıklar olsun....
  Cevapla
 • Avni 2 ay önce Şikayet Et
  Ya tatil burularida sahteyse)))
  Cevapla
 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  tatile gidecek olanlar zaten normal vatandaşlar değil. o paraları alın teri ile kazanmış olmaları bu ekonomik şartlarda zor. işin içinde kara para olduğu muhtemel. o yüzden acımıyoruz.
  Cevapla
 • Adalı 2 ay önce Şikayet Et
  Her ilde seyahat acentalarinin büroları var gidin oradan yaptırın 10dknizi alır dolandirilmanizi önler gidip rahat rahat tatilinizi yapin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle