Yusufelililer harekete geçti: Erdoğan’ın isminin verilmesini istiyorlar

Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği, kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye’nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin verilmesi için bir kampanya başlattı.

Yusufelililer harekete geçti: Erdoğan’ın isminin verilmesini istiyorlar
Yusufelililer harekete geçti: Erdoğan’ın isminin verilmesini istiyorlar
GİRİŞ 02.12.2022 13:35 GÜNCELLEME 02.12.2022 15:32
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Karadeniz bölgesinde toplamda 52 bin Artvinli’nin yaşadığı 12 ili içerisinde barındıran ve merkezi Rize olan Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği kuruldu.

Kurulan dernek ise ilk olarak Yusufeli Barajı’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin verilmesi için bir kampanya başlattı.

Konu hakkında açıklama yapan Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği Başkanı Hamza Teke, dernek faaliyeti olarak başlattıkları kampanyaya ilginin büyük olduğunu ifade ederek “Karadeniz’de 12 ili kapsayan bir birlik kurduk. Karadeniz’deki bu 12 ilde yaşayan 52 bin Artvinli var. Rize’de ise 12 bin Artvinli var. Bu nedenle merkezi Rize derneğimizin. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Yusufeli’nde özverili bir baraj yapıldı. Çok güzel bir katılım ile de açıldı. Bizde bu baraja Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin verilmesi için bir kampanya başlattık. Rize siyasette ağırlık sahibi olduğu için, dernek olarak bu kampanyayı Rize’den başlatmayı düşündük” dedi.

Başlattıkları kampanyanın Yusufelililer tarafından da sevinçle karşılandığının altını çizen Başkan Teke “Hemşerilerimizin hepsi bu kampanyayı çok iyi karşıladı. Şuanda orada modern bir ilçe yapılmış. Türkiye’de şu an böyle bir ilçe yok. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetinin bu projede emeği çok. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Yusufeli’ne ayrı bir bakış açısı var. Rahmetli Kadir Topbaş’ın, Faruk Çelik gibi yol arkadaşlarıyla ilk yola çıktığında Yusufeli ve Rize’den yola çıkmıştır. O nedenle Recep Tayyip Erdoğan isminin ne kadar Rizeli ise bir o kadar Artvinli olduğu için Yusufeli Barajına verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 22
 • bir garip yolcu 2 ay önce Şikayet Et
  Çünki o İsimde gerçekten Allah'ın bereketi var Recep Tayyib Erdoğan
  Cevapla
 • Nizamı Alemci 2 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanı belki istemeyebilir onun ismi olmasa da o eser Ak Partinin attığı bir imza aslında iyi düşünmüşsünüz kabul eder ise bizde isteriz o bu hizmetleri ismim yazılsın diye yapmıyor bu Vatana bir hizmet olsun diye yapıyor Ülkeye bu Vatana aşık olan eser yapar heykel değil
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Helâl olsun saygıdeğer Cumhurbaşkanınıza
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  ne guzel ince bir oneri, vallahi tebrikler, reisimize yakisir...
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Yusufeli reis rte barajı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle