Veysel Eroğlu: Yeni Hasankeyf'i 20 yılda inşa ettik

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Yeni Hasankeyf'i 20 yılda inşa ettik. Hasankeyf bu bölgenin en muhteşem turizm merkezi olacak. Turizm açısından burası büyük bir potansiyele sahip." dedi.

Veysel Eroğlu: Yeni Hasankeyf'i 20 yılda inşa ettik
Veysel Eroğlu: Yeni Hasankeyf'i 20 yılda inşa ettik
GİRİŞ 29.11.2022 20:58 GÜNCELLEME 29.11.2022 21:00
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bir dizi ziyaret ve temasta bulunmak üzere Batman'a geldi.

Batman Valiliği'ni ziyaret eden Eroğlu, daha sonra bazı incelemelerde bulunmak üzere Hasankeyf'e gitti.İlçede fidan dikimine de katılan Prof. Dr. Eroğlu, Yeni Hasankeyf’i 20 yılda inşa ettiklerini söyledi. 2003 yılından beri Hasankeyf ile alakadar olduklarını belirten Bakan Eroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla burada yöresel mimariye uygun muhteşem bir şehir kuralım, dedi. Normal Hasankeyf’in 7 katı kadar bir alanda mimarisiyle, her şeyiyle çok güzel evler yapalım, tarihi eserlerin tamamını ihya edelim. Bütün kazıları yapalım tarihimiz ortaya çıksın. Kültür parkı ve kütüphane inşa ettik buraya. Ve ayrıca müze yapıldı ki bu bölgenin en büyük müzesi haline geldi. Bütün eserleri taşıdık, koruduk gerçekten. Hasankeyf bu bölgenin en muhteşem turizm merkezi olacak. Turizm açısından burası büyük bir potansiyele sahip. Burada hem baraj yapıldı, hem de şu anda enerji üretiyor ki bu dünyanın sayılı barajlarından birisi. Yılda 4 milyar 200 milyon kilowat saat enerji üretiyor ki muhteşem bir baraj. 7 yılda kendisini amorti edecek” diye konuştu.


 

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 5
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Emeği geçenlerden Allah razı olsun
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  ulastirmada binali barajlarda veysel eroglu
  Cevapla
 • Mardinli 2 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun. Sayın bakanım oraya adı en çok yakışan sizin adınız oldu. Çok emek verdiniz. Bakanlığı döneminde en çok baraj yapılan şampiyon bakanımız.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Emeği geçen herkese Allah CC razı olsun .
  Cevapla
 • Serkan 2 ay önce Şikayet Et
  Ya eskisini yerine hiçbirşey tutamaz
  Cevapla