Murat Ülker, eşi Betül Ülker ile Dubai'de sergi gezdi

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, eşi Betül Ülker ile birlikte Dubai’deki Takashi Murakami ve Jason Boyd Kinsella sergilerini ziyaret etti.

Murat Ülker, eşi Betül Ülker ile Dubai'de sergi gezdi
Murat Ülker, eşi Betül Ülker ile Dubai'de sergi gezdi
GİRİŞ 29.11.2022 14:30 GÜNCELLEME 29.11.2022 14:30
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

GOYA (Gez, oturma yerinde artık) ilkesinden hareketle farklı konu başlıkları altındaki deneyimlerini takipçileriyle paylaşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, eşi Betül Ülker ile birlikte Dubai’deki Takashi Murakami ve Jason Boyd Kinsella sergilerini ziyaret etti.

Kişisel blogunda kaleme aldığı yazılarla geniş bir kesim tarafından ilgiyle takip edilen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Godiva ve pladis Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker; Dubai’deki Takashi Murakami ve Jason Boyd sergilerine ilişkin deneyimlerini okurlarıyla paylaştı. Toplum, kişisel gelişim, din, sanat ve gezi gibi farklı alanlardaki görüşlerini her kesimden insana aktarabilmek amacıyla yazılar kaleme alan deneyimli iş insanı Murat Ülker, eşi Betül Ülker ile birlikte geçtiğimiz haftasonu Dubai’deki Brookfield iş merkezinin lobisinde sergileri ziyaret etti. Murat Ülker, kişisel blogunda ve sosyal medya hesaplarında yayınlanan yazısında, şu satılara yer verdi:

 “MURAKAMİ’NİN DUBAİ’DEKİ BU İLK SERGİSİ NEREDEYSE YAĞMALANMIŞ”

 “Bir ben vardır bende benden içeri” sözcükleri dökülüverdi Betül’ün dudaklarından bugün Takashi Murakami sergisinde sanatçının kendi öz heykelini görünce… Biliyorsunuz iş seyahatlerine sanat GOYA da eklediğimi, bu hafta sonu torunun peşinden ailecek Dubai’ye sürüklenince sergi ve galeri gezilerini de ekleyiverdik…

Brookfield iş merkezinin lobisinde Takashi Murakami ve Jason Boyd Kinsella sergilerini pek güzel yerleştirilmiş bulduk. Galeri sahibi Emmanuel Perrotin ve Selcan Atılgan’a bu pazar sabahını bize ayırdıkları için teşekkür ediyorum. Takashi Murakami’nin Dubai’deki bu ilk sergisi neredeyse yağmalanmış, yani pek ilgi görmüş. Jason Boyd Kinsella sergisinde ise üç boyutlu eserlerin, benzer tabloların asıldığı anıtsal standlarla beraber sergilenişi çok başarılıydı. Selcan Atılgan’ın Abu Dhabi Rixos Marina Oteldeki Beste Alperat sergisini ben önceden gezmiştim.

Takashi Murakami 1962'de Tokyo, Japonya'da doğmuş. Japon geleneksel resimlerini ve Japon çağdaş sanatının kökenini anime ve manganın görsel öncülleri aracılığıyla yeniden inşa eden Superflat teorisinin yaratıcısı ve savunucusudur. Murakami'nin alt kültürlere dayanan teorisi, yalnızca entelektüel/aşağılık hiyerarşisini yapıbozumuna uğratmakla kalmıyor, aynı zamanda giderek küreselleşen sanat sahnesinde Japonya'ya özgü bir söylem kurarak II. Dünya Savaşı sonrası Japon psikolojisini eleştirel bir şekilde örnekliyor. Nihonga resim doktoru olan Takashi Murakami, en modern teknikleri geleneksel Japon sanatının kesinliği ve virtüözlüğüyle birleştiriyor. Manga ve Kawaii kültürlerinden ilham alan sanatçının evreni, eski mitlerin yaramaz torunları olan canavarca ve büyüleyici karakterlerle dolu. Takashi Murakami'ye varoluşsal sorgulamasında eşlik eden DOB karakteri, sanatçının avatarı olma noktasına kadar gelmiş. Ayrıca sergide: NFT projesi Murakami Flowers'ın bir bileşeni olan Takashi Murakami'nin pikselli çiçek resimleri, sanatçının ikonik Superflat estetiğini 1970'lerin Japon oyunlarının grafik nostaljisiyle birleştiriyor. Japon anime karakterlerinin yer aldığı senaryolar daha gerçekçi, hayattan ögeleri barındırıyorlar, acı, gözyaşı hatta kan dahi var.

Jason Boyd Kinsella da Emirates'teki ilk sergisini Perrotin Gallery ile sunuyor. Mentalverse'te Kinsella, portre heykelleri ve tablolarının içinde sürükleyici bir dünyayı gözler önüne seriyor ve varlığın sürekli değişen halinin keşfini vurguluyor. Sergilenen on dört yeni çalışmasıyla bizlere iki ve üç boyutlu uzaylar arasındaki ilişkiyi göstermeyi amaçlıyor. Kinsella çalışmalarını sorunsuz bir şekilde üçüncü boyuta taşıyarak, izleyiciyi ve kendisini mental bir yolculuğa çıkarırken yeni açıların keşfedilmesini sağlıyor. Kinsella en çok, tüm farklılıklarımıza rağmen her birimizi benzersiz ve daha çok evrensel yapanı ifade eder.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 17
 • çal bağlamayı 1 yıl önce Şikayet Et
  bu adama laf edenler boş konuşuyorsunuz ben bir vadandaş olarak yıllardır iş adamlarını takip ediyorum yaptığı hayırlar kaş kişiye ekmek veriyor vergisini ödüyor sen senin kime faydan var birbilen .vatandaş. kardeşler gık gık ötüyorsunuz beceriksizler
  Cevapla
 • Birbilen 1 yıl önce Şikayet Et
  Millette sizin zulmünüzün bittiği gün böyle gülecek..!
  Cevapla
 • İst 1 yıl önce Şikayet Et
  Gıda mafyaının elebaşlarından ülker!
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  pembe giymiş birde koskaca iş adamı başka renkmi kalmadı
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  yıllarca muhafazakar insanlar diye mallarını yedik..keşke yemeseydim.sebep oldular hazır gıda artık yemiyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle