Alıcı bulamayan hamsinin fiyatı düştü

Marmara ve Karadeniz'i etkili olan lodos nedeniyle balıkçı tekneleri denize açılamayınca balık fiyatları yükseldi. Tekirdağ'da hamsinin kilosu 25 liradan tezgahlarda yerini alırken, vatandaşların balığa talep göstermediği ifade edildi.

Alıcı bulamayan hamsinin fiyatı düştü
Alıcı bulamayan hamsinin fiyatı düştü
GİRİŞ 25.11.2022 13:27 GÜNCELLEME 25.11.2022 13:27
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde kurulan semt pazarında Balık tezgahlarını süsleyen Hamsi 25 liradan alıcı buldu.

Pazarın başladığı ilk saatlerde 30 liradan satılmaya başlayan hamsi, fazla alıcı bulmayınca 25 liraya indi. Fiyatların lodos sebebiyle yükseldiğini söyleyen balıkçılar ise masrafların arttığını ifade ederek havaların düzelmesiyle balık fiyatlarında azalmanın olacağını belirtti.

VATANDAŞTAN TALEP YOK

Balıkçı Ali Akkurt yaptığı açıklamada, “Hamsi; Karadeniz, İğneada’dan geliyor. Ama millet yemiyor, kaçıyor. Kilosu 30 liraydı, 25 yaptık. Millet yemiyor. Hamsi 25 lira, ince görüyorsunuz. Biz de şaşırdık. Böyle bir dünya yok. Bazı arkadaşlarımız tezgahı açmadı” dedi.

Balıkçı Mustafa Koltuk ise, “Hamsinin kilosu bugün 25 lira. Lodos olmasaydı kilosu 15-20 liraya giderdi. Halk yesin, tüketsin. Balık çoğalsın, halk yesin. Balık yok, bir yerden bir şeyler gelmiyor. Bugün İstanbul’dan çinekop aldım. 16 kilo var dediler, bin 200 liraya aldım. Tarttım 13 kilo çıktı. Bize de yazık günah. Ondan sonra '100 lira' diyoruz, 'neden bu kadar pahalı' diyorlar. Ama biz onların dediğini kabzımallara diyemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 17
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Palamuta doyduk, hamsinin boyu küçük bırakın büyüsün daa..
  Cevapla
 • İLHAN GÜR 1 yıl önce Şikayet Et
  Demekki almayınca fiyatlar düşüyor ve satanlar da zarar etmiyormuş. Bu millet hep pahalılıktan şikayet edeceğine almama protestosunu öğrenmeli arkadaş
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Deeee ağzını tutan mı var her şekilde halk zarar görüyor
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  demek ki istediğiniz zaman fiyatını düşürebiliyorsunuz. bre utanmazlar halk alacağı zaman da düşürsenize fiyatını. rahat rahat yesin millet. Allah hesabını sorar size
  Cevapla
 • hasan elçin 1 yıl önce Şikayet Et
  millete saman gibi izmir hamsisini kakalarsanız almaz kimse
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle