Bakan Kirişci'den İstanbul suları hakkında açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "İstanbul için bugün herhangi bir yağış olmasa da bizim barajlarımızda 4 aylık ihtiyacımızı karşılayacak suyumuz var" dedi.

Bakan Kirişci'den İstanbul suları hakkında açıklama
Bakan Kirişci'den İstanbul suları hakkında açıklama
GİRİŞ 24.11.2022 13:40 GÜNCELLEME 24.11.2022 13:40

Tarım Varsa Hayat Var Projesi kapsamında 'Türkiye Tarım Politikaları Toplantısı' DSİ 14. Bölge Müdürlüğü'nde düzenlendi. Toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci katıldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci "Bazı bölgelerimiz var geçtiğimiz yıllara göre barajlardaki doluluk anlamında uzun yıllar ortalamasının gerisinde bazıları da uzun yıllar ortalaması olmasa da önceki yıla göre daha yüksekte. İstanbul için bugün herhangi bir yağış olmasa da bizim barajlarımızda 4 aylık ihtiyacımızı karşılayacak suyumuz var. 2002'de tüm Türkiye'de depolarımızda tutabildiğimiz suyun miktarı 133 milyar metreküptü. Yusufeli Barajı da dahil olunca bu 185 milyar metreküpe çıkacak. 2003'e göre yüzde 40 gibi de bir artış olacak. Bizden çok yerel yönetimlere de iş düşüyor. Bazı şehirlerimizde kayıp oranı yüzde 45-55. Ankara için 8 aylık suyumuz var" dedi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin