Volvo'dan dikkat çeken TOGG açıklaması

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman, C40 ile aynı segmentte yer alan Türkiye'nin yerli elektrikli SUV modeli hakkında konuştu. Togg'u bir fırsat olarak gördüklerini vurgulayan Boman, 'Togg'un SUV modelinin giriş versiyonu elektrikli araç pazarını büyütecek ve herkesin oyun alanını genişletecek. " dedi.

GİRİŞ 07.11.2022 16:24 GÜNCELLEME 07.11.2022 16:25
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

2030 yılına kadar tamamen elektrikli bir otomobil üreticisi olmayı amaçlayan İsveçli üretici Volvo, yeni elektrikli otomobili C40 Recharge'ı Türkiye'ye getirdi.

C40 Recharge'ın Volvo'nun geleceğini temsil ettiğini söyleyen Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman, "Tamamen elektrikli C40 Recharge sadece teknik özellikleriyle değil aynı zamanda tasarımıyla da geleceğe bakış açımızın önemli bir parçası. 2040 yılına kadar tamamen döngüsel bir iş modeline geçmeyi planlayan bir otomobil şirketi olarak, 2025 yılına kadar yeni Volvo otomobillerindeki malzemenin yüzde 25'inin geri dönüştürülmüş ve bio-tabanlı içerikten oluşmasını hedefliyoruz" dedi.

Boman, Togg'un 29 Ekim'de seri üretimine başladığı ve C40 ile aynı segmentte yer alan Türkiye'nin yerli elektrikli SUV modeli hakkında da konuştu.

DÜNYA DEVİ VOLVO'DAN TOGG AÇIKLAMASI

Togg'un elektrikli otomobil markası olarak doğmasının doğru karar olduğuna da değinen Magnus Boman, "Bugünün dünyasında yeni bir marka zaten elektrikli olarak doğmak zorunda" ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki yıl, Türkiye'deki Volvo satışlarının yüzde 30 artacağına işaret eden Boman, toplam satışları içerisinde elektrikli araç satışlarının payının ise yüzde 13'te yüzde 18'e çıkacağını söyledi.

Habertürk'e değerlendirmelerde bulunan Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman, şarj ağı yatırımı planlamadıklarını da aktararak, "Togg'un şarj ağı altyapısının yaygınlaşması konusunda önemli katkısı olacak. Bundan tüm markalar olumlu yararlanacak" dedi.

Verilen bilgiye göre, Volvo 2025 yılına kadar, küresel satış hacminin yüzde 50'sinin tamamen elektrikli otomobillerden ve geri kalanının ise hibrit modellerden oluşmasını, 2030 yılında ise satılan tüm otomobillerin tamamen elektrikli olmasını hedefliyor.

KAYNAK: HABERTÜRK
Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 23
 • Hasan yurt 3 hafta önce Şikayet Et
  Siz şarj alyapısını kurun millete elektrikliyi alıştırın biz gelip piyasanın hakimi olucaz diyor anlamadınız mı?
  Cevapla
 • Kadir çelik 4 hafta önce Şikayet Et
  Dolar !1973 den beri karşılığı altın olmadan!basılıyor.paramizin karşılığı al tin!
  Cevapla
 • İsmail 1 ay önce Şikayet Et
  Tebrikler volvo, zekice açıklama. Ayrıca, inkar da etmiyor.
  Cevapla
 • İbraam 1 ay önce Şikayet Et
  Volvoyu Türkiye satmadınız Çin malı oldunuz,eh busaatden sonra çançun fanfun diye konuşursunuz..allah.piskokulu kan ve göz yaşına yıllardır sebep olan petrol teknoloji çagını.ilamın eliyle başlatıp egemen kılması..bizi daha temiz zararsız elektirik çagına egemen kılacak.elektirik çagı Müslümanların çagı olacak.inşallah
  Cevapla
 • Canercan 1 ay önce Şikayet Et
  Her kafadan ayri seskiminin zoruna kiminin hosuna gidiyor olsa dert olmasa
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle