YouTube kullanıcılarına zam şoku! İşte yeni fiyat listesi

Netflix, Blu TV derken YouTube'un reklamsız servisi premium da zamlı yeni tarifeye geçeceğini duyurdu.

GİRİŞ 21.10.2022 08:27 GÜNCELLEME 21.10.2022 09:30
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Milyonlarca YouTube Premium kullanıcısı gece yarısı Google'dan gelen mail ile zamlı YouTube premium fiyat tarifesinin 21 Kasım'dan itibaren geçerli olacağını öğrendi. YouTube'un ücret karşılığında reklam göstermediği, ayrıca YouTube Music kullanmaya da izin verdiği premium servisi bundan böyle yeni fiyatlarla piyasada olacak! Peki YouTube premium fiyatları ne kadar oldu? İşte 2022 YouTube Premium fiyatları.

YouTube videolarında belirli dakikalar aralığında gelen reklamlardan kurtulmak isteyen kullanıcılar ücreti karşılığında YouTube Premium hizmetini alıyor. Bu hizmet geçtiğimiz yıllarda kullanıcılara sunulmuş ve kısa sayılabilecek bir sürede muazzam bir kullanıcı sayısına erişim sağlamıştı. En başta aylık 16 TL'ye hizmet veren YouTube Premium son zam ile birlikte 25 TL'ye yükseltilmişti. Fakat gmail üzerinden gelen mail ile 25 TL de hayal oldu... İşte son güncel YouTube Premium fiyatları...

YOUTUBE PREMİUM FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Dakika başı çıkan reklamlardan kurtulmak ve YouTube'un sınırsız müzik kütüphanesinden faydalanmak isteyen kullanıcıların kullandığı YouTube Premium bir kez daha zamlandı.

Yeni gelen zam ile birlikte YouTube Premium ücretleri %125 oranında artış yaşadı. Böylelikle 25,99 TL olan aylık üyelik 59, 99 TL'ye yükseltildi. Sadece tek kişilik YouTube Premium fiyatlarına değil aylık aile paketi ve öğrenci paketine de zam geldi. Böylelikle çevrimdışı ve arkaplanda da kullanabildiğiniz 2022 YouTube Premium fiyatları şu şekilde oluştu:

Bireysel - Yıllık  - 299 TL
Aile - Aylık - 59,99 TL
Öğrenci - Aylık - 19, 49 TL

ADBLOCKER KULLANANLARA İKİNCİ ŞOK

Benim Adblocker eklentim var, bana bir şey olmaz diyenlere önce Google Chrome ardından da YouTube'dan ikinci şok geldi. Geçtiğimiz günlerde manifest V3 belgesini yayınlayan Chrome, Adblocker eklentisinin tamamen kaldırılacağını açıklamıştı. Tamamen kural dışı bir şekilde eklenti halinde chrome tarayıcısına yüklenen ve internetteki tüm reklamlardan arındıran ADB eklentisi böylelikle tarihe karışacak.

Adblocker kullanıcıları özellikle YouTube için aylık ödeme yapmayı göze almışken artan zamlarla birlikte ikinci şoku da yaşamış oldu.

İbrahim Günay . Haber7.com - Yayın Koordinatörü
Haber 7 - İbrahim Günay .

Editör Hakkında

1986 yılında Mardin’in Savur ilçesinde doğdu. Evli ve bir çocuk babasıdır. İyi derecede Arapça, Kürtçe ve İngilizce bilmektedir. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği - Yayıncılığı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu. Eğitimine, İstanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi Medya ve İletişim Yönetimi (Tezli) Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. TRT Haber’de stajını tamamlayan Günay, mesleğe 2009 yılında Haberler.com’da başladı. 2013 yılında Haber7.com'da göreve başlayan İbrahim Günay, editör, Haber Şefi ve Yayın Koordinatörü olarak görev aldı. Pek çok habere ve röportaja imza attı, sunum ve seminerlere katıldı. Ödül ve plaketler aldı. İbrahim Günay, halen Haber7.com’da Sorumlu Müdür ve Yayın Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 12
 • Birbilen 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben çözümü çoktaan buldum
  Cevapla
 • 1903 1 yıl önce Şikayet Et
  Hepimiz köleyiz elektrik,su,d.gaz,cep telefonları,lig tv ,you tube, daha binlercesi kendi kendimize hayati zindan ediyoruz
  Cevapla
 • Bu kadar 1 yıl önce Şikayet Et
  SADECE Firefox kullan VE adblocker eklentisi kur.
  Cevapla
 • Birkan 1 yıl önce Şikayet Et
  ben bedava kullanıyorum sıkın tı Yok
  Cevapla
 • uzaylı 1 yıl önce Şikayet Et
  Sonuna kadar her alengiri yaparız başa çıkamazsak kullanmayız ama para vermem malum jew lere
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle