Harekete geçildi: Konut projelerinde önemli adımlar atılacak

Hükümet Ekim ayı içinde dar ve orta gelirli vatandaşları için harekete geçerek yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Orta gelirli vatandaşlar için beklenen konut projesi bu ay içerisinde açıklanacak.

Harekete geçildi: Konut projelerinde önemli adımlar atılacak
Harekete geçildi: Konut projelerinde önemli adımlar atılacak
GİRİŞ 01.10.2022 14:38 GÜNCELLEME 01.10.2022 16:31
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

TOKİ'nin 81 ildeki Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde ilk temeller atılacak, arsa ve iş yeri başvuruları başlayacak, Emlak Konut kampanyasının detayları da yine bu ay açıklanacak.

10 Ekim'de 'İlk Evim İlk İş Yerim Projesi'nin arsa ve iş yeri başvuruları başlayacak. Başvurular, 7 Kasım'a kadar e-Devlet, Ziraat Bankası ve Halk Bank üzerinden alınacak.

İLK TEMEL 25 EKİM'DE

İlk Evim İlk İş Yerim Projesi'nde ilk temeller de 25 Ekim'de atılacak. 17 ilde 5 bin konut ile başlayacak olan temel atmalar kademe kademe 81 ile yayılacak. Türkiye genelinde ilk etapta toplam 259 bin 359 konut yapılacak.

Projede, 50 bin konut ile İstanbul birinci sırada yer alacak. İstanbul'u, 18 bin 300 konut ile Ankara ve 12 bin 400 konut ile İzmir takip edecek.

DAR GELİRLİLER İÇİN BAŞVURU 28 EKİM'DE BAŞLAYACAK 

Dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal konut projesinde e-Devlet başvuruları ise 28 Ekim'de başlayacak, Ziraat Bankası ve Halk Bank başvuruları ise 31 Ekim'de sona erecek.

ORTA GELİRLİYE YENİ KONUT PROJESİ 

Orta gelirli vatandaşlara yönelik başlatılacak yeni Emlak Konut kampanyasının detayları da bu ay açıklanacak. Proje için sektör temsilcileri ile de görüşmeler yapılıyor.

Projenin finansmanıyla ile ilgili de Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çalışmalar sürüyor.

Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 2
  • Ali 1 ay önce Şikayet Et
    Kentsel dönüşüm unutuluverdi. Ama Allah hatırlatacak..
    Cevapla
  • Sepet 1 ay önce Şikayet Et
    Birak bu işleri heryerde devlet mi yapacak.Gecekondu oldu apartman onuda modern binaya cevirsin devlet.. Biz devlet arazisi dedik çevirmedik.Haram olsun bunu yapanlara
    Cevapla