Kiraladığı 23 evi daha yüksek fiyata başkalarına kiraya verdi

İstanbul'da bir emlakçı kendini müşteri gibi tanıtarak kiraladığı 23 evi daha yüksek fiyatlara başkalarına kiraya verdi. Durumu öğrenen bir ev sahibinin şikayeti üzerine gerçek ortaya çıktı.

GİRİŞ 30.09.2022 20:49 GÜNCELLEME 30.09.2022 20:51
Bu Habere 110 Yorum Yapılmış

Ev sahiplerinin kiralara uyguladığı fahiş fiyatlar dolandırıcıları harekete geçirdi.

Her gün farklı bir yönteme başvuran dolandırıcıların yeni yöntemi ise etrafta bulunan evleri ev sahibinden kiraladıktan sonra aynı evi başka kişilere daha yüksek fiyattan kiraya vermek oldu.

EV SAHİBİ OLAYIN PEŞİNE DÜŞTÜ

Evinde farklı insanları gören bir ev sahibi olayın peşine düştü, daireyi 1300 liraya kiralayan kişinin emlakçı olduğunu ve evi 4 bin liraya dönemsel olarak başkalarına kiraya verdiğini öğrendi.

Emlakçının aynı bölgedeki 23 ayrı evi de yine bu yöntemle kiraladığı tespit edildi.

ÖNCE TEHDİT ETTİ SONRA ORTAKLIK ÖNERDİ

İddiaya göre emlakçı bununla da yetinmedi, şikayetçi olmaması için mülk sahibini tehdit etti. Hatta susması karşılığında kazancından pay vermeyi teklif etti.

Ev sahibi, bunun üzerine savcılığa giderek şikayetçi oldu. Emlakçı hakkında soruşturma başlatıldı.

KAYNAK: TRT HABER
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 110
 • Musa 1 yıl önce Şikayet Et
  Suclu ev sahibi. Devlet konut problemini ev sahiplarine yukledi. Emlakci biliyor devlet dokunmaz kiraciya. 2 milyona al 5 bin kira. 35 senede kendini anca oder. Dunyanin hic bir yerinde yok.
  Cevapla
 • fenerli 1 yıl önce Şikayet Et
  peygamber efendimiz buyurmuslar aldatan bizden degil diye simdi bu ve bunun gibiler müslümanmi adi müslüman
  Cevapla
 • Emice61 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu konunun en kolay çözümü köy veya bahçelik tarla arası olmayan şehir ve kasaba gibi yerlerde ev sahibi olmanın 2 ile sınırlandırılması daha fazla ev için extra hayvan gibi vergi alınıp emlakçı belgesi gibi koşullar koyulmali bölgesel olarak belli araliklarda M2 fiyatı aralığı belirlenmeli belli bir süre kiraya ilanı verilmis ama kiralayan olmamışsa fiyat değerlendirmesi yapilip istenen bedel fazla ise evi devlet otomatik bir fiyattan uygun birine verecek şekilde ilan vermeli ev temel ihtiyaçtır aç gözlülük yapılmamalı her kez ihtiyaci kadar sahip olmalı
  Cevapla
 • Masmavi 1 yıl önce Şikayet Et
  Ev sahibi hapis cezası alır.
  Cevapla
 • Istanbullu 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya niye Almanya gibi yapilmiyor her Semt icin m2 fiyati belirlemis Devlet ondan fazlasini istiyemiyorsun,benim Evim var Kirada aynen öyle 5,50€ kimi bölgede 6,50 kimi bölgede.
  Cevapla
 • Mustafa Dortmund 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu rakamları nereden aldın? Bizim Mietspiegel 11 - 13 Avro arası m2
  Cevapla
 • Şahin 1 yıl önce Şikayet Et
  Olmaz o zaman batı hayranı oluruz ortalık karışır bak böyle herkes menmun ruh haline fiyat la kiralanıyor :)
  Cevapla
 • Bozkurt 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen kardeş m2 fiyatına göre sabit bir fiyat belirlenmeli uymayanlara ise 20 kati ceza yazılmalı bu arada memurlarda çalışmalı gerçi şu rüşvet çarkının içinden çıkamadı memurlar baya rüşvet yiyorlar.Devlet basta kanunu koymalı rüşvete karsi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle