CHP'nin çirkin iftirasına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan tepki

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından "Türkiye Çevre Ajansı, Emine Erdoğan Hanımefendi de dahil olmak üzere hiç kimsenin himayesinde değildir ve hiçbir özel şahısla ilgisi yoktur." açıklaması yapıldı.

CHP'nin çirkin iftirasına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan tepki
CHP'nin çirkin iftirasına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan tepki
GİRİŞ 30.09.2022 17:51 GÜNCELLEME 30.09.2022 19:19
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "kamuoyunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Türkiye Çevre Ajansının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde olduğu yönündeki asılsız, mesnetsiz iddialar üzerine açıklama yapma zorunluluğunun ortaya çıktığı" belirtildi.

Türkiye Çevre Ajansının Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletin temsilcilerinin onayıyla kurulduğu, kanunla hayata geçirildiği ve Ajansın bakanlığa bağlı bir kamu iştiraki olduğu bildirilen açıklamada, "Türkiye Çevre Ajansı, Emine Erdoğan Hanımefendi de dahil olmak üzere hiç kimsenin himayesinde değildir ve hiçbir özel şahısla ilgisi yoktur." ifadesi kullanıldı.

7261 sayılı Kanun'da ajansın faaliyet alanının, nasıl çalıştığının ve gelirlerinin açık, net, şeffaf bir şekilde ortaya konduğu anlatılan açıklamada, "Asılsız iddiaya konu olan ve Sayıştay raporlarında da belirtilen gelir de 2021 yılı bütçesinde yer alan, yine kanunun geçici 2. Maddesinde belirtildiği üzere, 2872 sayılı Çevre Kanunu'nun ek 11'nci maddesi uyarınca tahsil edilen geri kazanım katkı paylarının yüzde 25'ine tekabül eden yasal bir gelirdir." bilgisine yer verildi.

Ajansın gelirlerinin yine kanunda yer aldığı şekilde ajansın faaliyetleri için kullanıldığı belirtilen açıklamada, "Hal böyleyken kanuni bir işlemi, kanuna aykırı, keyfi bir faaliyet gibi göstermek, üstelik de bunu Emine Erdoğan Hanımefendi himayesinde yapıyor algısı yaymak en hafif tabiriyle ahlaksızlıktır. İddialarla ilgili hukuki süreç başlatılacaktır." ifadesi kullanıldı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • yorumsuz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu yalan ve iftira alışkanlığı chpkk yi bitirecek.
  Cevapla
 • ekrem gürler 1 yıl önce Şikayet Et
  pek tabi ibb deki islerden sonra bir aciklama bir çamur bekleniyor kendisinden ,
  Cevapla
 • Tokatlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalan ve iftira ile siyaset yaptıklarını sanıyorlar, Allah bu memlekette bu zihniyete fırsat vermesin, amin...
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Namussuz önce IBB'den aldığın ihalelerin hesabını ver.Saga sola çamur atacağına önce kendi hırsızlığının hesabını ver.
  Cevapla
 • doğrucu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamların hiç mi hiç utanmaları yok yüzlerine tükürmek değil başka bir şey yapsan yine utanmazlar çünkü bunların hayatları yalan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle