Rusya'dan Antalya'ya son bilet 202 bin TL'ye satıldı

Moskova Domodedovo Havaalanı'ndan bugün Antalya'ya gidecek uçağın son koltuğunun, 650 bin 859 rubleye yani yaklaşık 11 bin dolara satıldı.

GİRİŞ 23.09.2022 12:24 GÜNCELLEME 23.09.2022 13:44
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

RUSYA'da ilan edilen kısmi seferberlik sonrası ülke vatandaşlarının Antalya, İstanbul, İzmir, Dubai, Taşkent, Bakü, Tiflis, Erivan, Astana gibi kentlere yoğun talebi nedeniyle uçak bileti fiyatlarında 10 kattan fazla artış yaşandı. Moskova Domodedovo Havaalanı'ndan bugün Antalya'ya gidecek uçağın son koltuğunun, 650 bin 859 rubleye yani yaklaşık 11 bin dolara satıldığı belirtildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından açıklanan ve önceki gün de cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yayımlanan 'askeri kısmi seferberlik' ilanına göre, Rusya'da 300 bin civarında yedek askerin çağrılacağı kaydedildi. Karar sonrası başta Moskova olmak üzere Rusya'dan uçuşa açık kentlere büyük talep oluştu. Rusya vatandaşlarının turizmde en çok tercih ettiği kent olan Antalya, yurt dışında en çok yerleşik yaşamı tercih ettikleri şehirlerin de başında geliyor.

Çarşamba gününden itibaren Moskova ve Rusya'nın diğer kentlerinden Antalya'ya olan uçuşların biletleri, hızla tükendi. Çarşamba itibarıyla bilet fiyatlarında başlayan artış, ciddi boyutlara ulaştı. Moskova'nın Domodedovo Havaalanı'ndan bugün Antalya'ya gidecek uçaktaki son biletin, 650 bin 859 rubleye yaklaşık 11 bin dolara satıldığı belirtildi. Cumartesi günkü uçuşlar içinse bilet fiyatlarının 500 bin rubleyi bulduğu kaydedildi.

Rusların yurt dışına çıkışta ilk tercih ettiği kent olan Antalya'nın yanı sıra Türkiye'de İstanbul, Ankara ve İzmir'in dışında Dubai, Bakü, Tiflis, Taşkent, Astana, Erivan gibi şehirler de yer alıyor. Hava yolu şirketlerinden birçoğu da kısmi seferberlik ilanı gereği, 18 ile 65 yaş arasındaki erkek yolculardan askeri sicil ve kayıt ofisinden belge istiyor.

REZERVASYONLAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan turistik seyahat amaçlı yapılan rezervasyonlarda henüz iptaller olmadığını belirten, Antalya ile Rusya arasında faaliyet gösteren tur operatörü firması yetkilileri, ekim ayı veya kış dönemine ilişkin Rusya'dan rezervasyon almaya devam ettiklerini açıkladı. Durumun 1 hafta içinde daha da netleşebileceğini belirten yetkililer, 18 ile 65 yaş arası olup yedek asker kapsamındaki kişilere ilişkin iptaller olabileceğini dile getirdi.

Rusya'dan Antalya'ya düzenlenen tur paketleri genellikle 7-14 gün aralıklarından oluşuyor

KAYNAK: DHA
Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 111
 • Serkan 1 hafta önce Şikayet Et
  TL cinsinden niye yazmaz bu haber 11 bin dolar 650 bin ruble nedir ne bilim imamı bakım şimdi bide kaç TL ediyor diye
  Cevapla
 • Murat 1 hafta önce Şikayet Et
  Başlığı okumadın her halde
  Cevapla
 • Abdullah 1 hafta önce Şikayet Et
  Bir seferberlik de bizde ilan edilse fena olmaz! Hainler kaçar, ülke rahat eder.!
  Cevapla
 • ismail 1 hafta önce Şikayet Et
  bizim entel dantellerin alayı amerikada .. mıamı de orda burda evleri var . içlerinde sadece para kazanmak için türkiyeye gelip konser veren sanatçılar dolu .ülkemin bazı gençleri düşmanlarını bilmiyorlar .
  Cevapla
 • tepki 1 hafta önce Şikayet Et
  tam zaman butun ucaklari rusya gønderir para kazanir
  Cevapla
 • Dirilis 1 hafta önce Şikayet Et
  Antalyada ruslar yüzünden ev fiyatları kiralar uçmuş ev bulamıyoruz nasıl bir ülke arkadaş olan hep bize mi olacak 10 bin lira kira istiyolar aylık kazanç 6 bin
  Cevapla
 • Realite 1 hafta önce Şikayet Et
  Napolyoncular parayı görünce herkesi unutur para en yakın akrabalarıdır onu görünce sende kimsin hatta sen bizden değilsin bile derler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle