Bu köyde yeni yapılan düğün salonu için para alınmayacak

Köylüler işçiliklerini kendileri çalışarak yaptıkları düğün salonunu çok amaçlı kullanacak. Yapılan düğün salonu vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verecek.

GİRİŞ 22.09.2022 23:34 GÜNCELLEME 23.09.2022 10:59
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Bursa’nın Yenişehir ilçesine bağlı Menteşe Mahallesi'ne yapılan düğün salonunda köylüler kendileri çalışıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Menteşe Muhtarı Erdem Bayram, “Köyümüz 90 hane olup 320 kişi yaşamaktadır. Yapılan salonumuz 600 kişiliktir. Burası Bursa Büyükşehir Belediyesi Yenişehir Belediyesi ve halkımız tarafından yapılmaktadır. Düğün salonumuzdan hiçbir ücret alınmayacak. Tamamen halkımızın hizmeti parasız olarak verilecektir. Bunun dışında mevlit ve özel toplantılarda da kullanılacaktır. Bu yılbaşında başladığımız salonumuz tam anlamıyla önümüzdeki Mart ayında bitecek. Sıva ve diğer eksiklerimiz kaldı. Bunun için yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Muhtar Bayram, “Salonun inşaatında bizlere destek olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve Yenişehir Belediye Başkanımız Davut Aydın ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 15
  • AHMET DAL 1 yıl önce Şikayet Et
    Ne güzel düşünülmüş. Her köyümüzün böyle birlik olabilmesi dileğimdir. Muhtarlar icraat organizasyon lütfen
    Cevapla
  • Erkan 1 yıl önce Şikayet Et
    Her ilçede olsa böyle salon gençler hayata +30 bin ile başlarlar. Yeni evleniyorlar heryerlerinden borç akıyor. Bu streste çocuklarına kadar yansıyor.
    Cevapla
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    Sende topla yaptir
    Cevapla
  • cengiz 1 yıl önce Şikayet Et
    90 hane ve böyle bir düğün salonu. Yav benim 8 bin kişinin yaşadığı ilçede bile böyle bir salon yok. Yazık varsa paranız başka yere yardım edin. bu nasıl bir yatırım yav
    Cevapla
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    Hayırlı oksun
    Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle