Kuyumcularda hareketlilik başladı: Uzmanından altın önerisi

Gram altının bin liranın altına gerilemesi üzerine, kuyumcularda hareketlilik başladı. Kırıkkale'de kuyumculuk yapan uzman isim yatırımcılara, "altın alın" tavsiyesinde bulundu.

GİRİŞ 22.09.2022 10:46 GÜNCELLEME 22.09.2022 13:33
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kırıkkale'de 30 yıldır kuyumculuk yapan Metin Akçalı, altın fiyatlarında düşüş yaşandığını belirterek, yatırımcılara, "altın alın" tavsiyesinde bulundu. Akçalı, yatırımcıların uzun vadede de altın almaları durumunda kazançlı çıkacağını söyledi.

Uzun vadeli yatırımların kar getireceğini belirten Akçalı, "Küçük altın bin 660 lira civarında. Biz en son küçük altını 2 bin liraya satmıştık. Şu anda altın geriledi. Gerilediği için de altın gümüş alınabilir. Altın alırken güvenilir bir sarraftan alırlarsa iyi olur. Altın şu anda zirveye çıkmıştı, yavaş yavaş geriledi. Altını aldığın zaman 2 gün sonra 3 gün sonra 1 ay sonra bozduracaksan, o şekilde altın alınmaz" dedi.

EŞ DEĞER BİR YATIRIM ARACI

Altın ve gümüşün kazancının aynı olduğunu değerlendiren Akçalı, "Alacak arkadaşlarımız uzun vadede de altın alacaklarsa, alsın derim. Gümüş de aynı, altın eş değerinde bir yatırım aracıdır. Altın yükseldiği zaman gümüşte yükseliyor. Gümüş ve altının kazancı aynı eş değerde gider. Altın şuanda çok düşük. Altın alacaksın ki kar edeceksin. Tam altın alma zamanı bence. Vatandaşların altın almasını tavsiye ederim. Uzun vadede altın alacaklarsa alsınlar, kısa vade için almasınlar" diye konuştu.

KAYNAK: İHA
Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 2
  • emekçi 2 gün önce Şikayet Et
    Kuyumcuya gittim,gram altın alacağımı söyledim 1 gram altın 1015 tl dedi,oysa piyasalar 980 tl idi, yani kg de 35 bin tl fark var,küçük yatırımcı artık altından kazanamaz,altın bizim için devreden çıktı daha önce kg de 4 bin tl fark veriyorduk.
    Cevapla
  • Misafir 2 gün önce Şikayet Et
    Alalımda küçük bir sıkıntı var para yok
    Cevapla