30 milyar dolarla Türkiye'ye gelecekler: Önemli fırsatlar sunacak

ADD International Group Üst Yöneticisi (CEO) Ghaleb Gheblawi, “Türk konut sektöründe oluşan know-how'ın ihraç edilmesi açısından çok önemli fırsatlar sunuyor” ifadesini kullandı.

30 milyar dolarla Türkiye'ye gelecekler: Önemli fırsatlar sunacak
30 milyar dolarla Türkiye'ye gelecekler: Önemli fırsatlar sunacak
GİRİŞ 20.09.2022 16:57 GÜNCELLEME 20.09.2022 16:57
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

Libya'nın önde gelen ve milyar dolarlık iş hacimleri bulunan müteahhitlik şirketleri, 3-4 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek Urbanexpo Forum'da Türk firmalarla bir araya gelecek.

ICF Fair açıklamasına göre, Libyalı ADD International Group iş birliğiyle İstanbul'da düzenlenecek "Urbanexpo Forum", iki ülkenin müteahhitlik şirketlerini bir araya getirecek.

Libya'dan dev kamu ve özel inşaat şirketlerinin, müteahhitlik firmalarının, belediyelerin, mimarlık ve mühendislik odalarının 300'den fazla üst düzey yöneticisi etkinliğe katılacak. Söz konusu ülkeden bakan düzeyinde katılım da gerçekleşecek.

Türkiye'den büyük müteahhitlik şirketleri ile markalı konut üreticilerinin katılım göstereceği etkinliğin açılışında Libyalı bakanların yanı sıra İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Faruk Akbal gibi isimler konuşma yapacak.

Libya'nın önde gelen özel şirketlerinden Rahma Group'un ana sponsorluğunda gerçekleşecek zirvenin destekçileri arasında Rahma Group, Alsahl Group Holding, Engineering Group-Taskeen Real Estate Company gibi firmalar da bulunuyor.

Libyanın kamusal şirketlerinden Libya Kalkınma ve Yatırım Holding'in de destek verdiği etkinliğe Libya Mimarlar ve Mühendisler Odası ile Trablus Belediyesi gibi STK'lar da katılacak.

"LİBYA'DAN GELECEK İŞ İNSANI SAYISI 200'Ü GEÇTİ"

Açıklamada görüşlerine yer verilen ADD International Group Üst Yöneticisi (CEO) Ghaleb Gheblawi, ICF Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenecek etkinliğe Libya'dan katılacak iş insanı sayısının 200'ü aştığını belirterek, bu isimlerin 30 milyar doları aşkın sermayeyi temsil edeceğini bildirdi.

Gheblawi, "İlk kez altyapı işlerinin yanı sıra üst yapı işlerine de öncelik verilen bu organizasyon, Türk konut sektöründe oluşan know-how'ın ihraç edilmesi açısından çok önemli fırsatlar sunuyor." ifadesini kullandı.

Libya'nın sürdürülebilir kalkınma politikasını yeniden kazanması açısından etkinliğin önemine işaret eden Gheblawi, "İş dünyası olarak, karşılıklı stratejik ve doğru adımlar atılırsa Libya'nın daha çok gelişeceğine ve ilerleyeceğine inancımız tamdır. Ülkelerimiz arasındaki ikili ilişkilerin daha da gelişmesine ve dostluğun pekiştirilmesine katkı sağlayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 50
 • Dogru 1'dir. 1 yıl önce Şikayet Et
  Yurt disindan gelen yatrimlar ekonomik ergumanlar yonunden rezerv teskil eder, buda bizim icin dunya geneli ekonomik durumlar ile kiyaslar isek cok ayricalikli birseydir. Ek olarak itracat ve ithalatlarimizda da sadece TL kabulu sartlarini ustursak , hadi % 50 usd veya euro %50 TL kabulu sekli olsun . suanki Turkiye mizin durumu yapilmis olan yatirimlarla yeni dunyanin lojistik ussu durumundadir. ki suanda bu durum dogalgaz ve petrol gibi enerji erguvanlarinin bizden avrupays gidisi avrupanin gundemindedir. saygilar...
  Cevapla
 • Ertuğrul 1 yıl önce Şikayet Et
  Yahu haberi neresinden okuyup yorum yapıyorsunuz. Anlamıyorum. İş sektörü hangi ülkeden geliyor gelen yatırım değeri nedir katma değeri ne getirir. Haberi önce adam gibi oku.
  Cevapla
 • metin 1 yıl önce Şikayet Et
  gelin holdinglere 1 e bin veriyoruz
  Cevapla
 • İsmail K. 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu işte bi gariplik var. Tokac cı olabilir. yada toprak toplamayamı geliyor. Yabancılara kuklamı. dikkat filistin olmayalım.
  Cevapla
 • Serdar 1 yıl önce Şikayet Et
  Kim söylemiş kim? İçerdeki besleme meralin kılıçtaroğlunun ağaları olan abbbd international grupun üst yöneticileri libyanın zengin inşaat firmaları Türkiyeye gelecek diyor :) Bizim tavukta sen marketteki yumurtanın fiyatına bak diyor :)) Sizi soğan, patates, yumurtaya bakla kandırıyorlar. Yani çerezle. İhracatla, Turizmle, enerji koridoru, devasa ticaret yollarıyla potansiyeli görenler buraya geliyor bizim tavukta bunun ne olduğunu anlamıyor :) uçacaksın fazlasıyla zıkkımlanacaksın anladın mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle