TOKİ'den vatandaşlara "dolandırıcılık" uyarısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), vatandaşları, İdarenin adını kullanarak dolandırıcılık yapmak isteyenlere karşı uyardı.

GİRİŞ 20.09.2022 12:43 GÜNCELLEME 20.09.2022 12:43
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamada, son günlerde konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapan TOKİ'nin ismi kullanılarak, "sahtekarlık ve dolandırıcılık" girişiminde bulunulduğunun tespit edildiği belirtildi.

TOKİ tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu ve benzeri işlemlerinin tamamının, TC Halk Bankası ve TC Ziraat Bankasının yetkili şubeleri aracılığı ile yapıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Başka bir banka şubesi ve/veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır. Ayrıca herhangi bir kooperatif veya dernek vasıtasıyla bir talep ya da ön talep ya da kapora ve benzeri alınarak işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla veya şahsen ulaşarak konut satışı vadeden, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, İdaremizin internet sayfası 'www.toki.gov.tr', çağrı merkezi '444 86 54', kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir."

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 8
 • Kartal. Kara 4 gün önce Şikayet Et
  Kanlarının gereğini yapıyorlar .ne ekersiniz onu biceceksiniz soysuzlar .. sürüsü
  Cevapla
 • Hayır yok 4 gün önce Şikayet Et
  Keske faızlı olmasaydıda bızde gırebılseydık
  Cevapla
 • İman 4 gün önce Şikayet Et
  Aynen kardeşim hayır yok. Keşke alttaki Salih e de cevap olsun faiz faizdir azı çoğu olmaz kardeş
  Cevapla
 • Salih 4 gün önce Şikayet Et
  Bu projenin faizle alakası yoktur. Ödeyeceğin miktarda CEHALETİ yesira denilen az bir bilinmezlik olduğu için bazı âlimler fetva vermiyorlar. Bazılarında fetva veriyor. Gerçekten hiç evin yoksa girersin
  Cevapla
 • Dadaş 4 gün önce Şikayet Et
  vatandaşa değil zengine çağrı yapin
  Cevapla
 • Safet Kızmaz 4 gün önce Şikayet Et
  Zenginler vatandaş değil mi? Aile toplam geliri aylık 16.000 liranın aşağısında olanda zengin sayılmaz.
  Cevapla
 • hamza çelik 4 gün önce Şikayet Et
  fırsatçılara inanmayın yapan var
  Cevapla
 • islam şehri muş 4 gün önce Şikayet Et
  chp ye hdpye tek kelime konuşmayan foxun tepelisi dün milli savunma bakanlığı ve sosyal konut projesini itibarsızlaştırmya yönelik konuşmalar yapıyordu. trip üstüne trip atıyordu. Allah bu fitnecileri yok etsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle