Av yasağı sona erdi, tezgahlarda palamut bollaştı

Balıkesir Bandırma'daki balık tezgahlarında istavritin yanında palamut da yerini almaya başladı. Sezonun bereketli geçmesi hem balıkçının hem tüketicinin yüzünü güldürüyor.

GİRİŞ 06.09.2022 11:06 GÜNCELLEME 06.09.2022 12:19
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

1 Eylül tarihi itibarıyla av yasağının kalkmasıyla birlikte tezgahlara gelen palamut, balıkçıların umutlarını artırdı.5 yılda bir palamut bolluğunun yaşandığını, o yılın da bu yıl olduğunu belirten balıkçılar, olta ve çapari balıkçılığı ile yakalanan palamutların bunu ispatladığını söyledi.

Balıkçılar, vatandaşların bu yıl fiyatı düşecek olan palamudu bol miktarda tüketeceğini işaret etti. Bandırma Balık Hali'nde istavritin kilosu 50 lira, palamudun fiyatı ise büyüklüğüne göre 40 ila 70 lira arasında değişiyor. Sezon ilerledikçe bolluğun artması, buna bağlı olarak da fiyatların düşmesi bekleniyor.

Balıkçı Ali Çakıroğlu, “2022-2023 balık sezonu tüm balıkçı camiasına hayırlı olsun. Bu sene efsane bir sezon yaşıyoruz. Tezgahlarımıza her türlü balık geldi. Marmara ve Karadeniz’de bol bol balık var. Bu sene palamut sezonu yaşanıyor. Hamsi 50 lira, sardalya 50 lira, sezonun ilk palamutları 50 liradan alıcılarını bekliyor. Bir palamut ortalama 500 gram gelmektedir. Balık talepleri arz ve talebe göre, balık çok olursa fiyatlar düşer ve bu sayede de halkımız bol miktarda balık tüketir” dedi.

KAYNAK: İHA
Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 11
 • Ramiz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bolda fiyatlar çok yüksek
  Cevapla
 • Sibel Aksu 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben bir tane palamut u 100 tlye aldim okadr da büyük değildi
  Cevapla
 • Eli 1 yıl önce Şikayet Et
  Pangaltı İstanbul'da palamut 120₺ insaf hani bollaştı
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  İstanbul Üsküdar palamut çinekop kadar 60tl den başlıyor,bu nedir
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Balık bolsa fiyatı da çok olur bizim memlekette. Çinkü herkes fırsatçı. Allah ıslah etsin . 50 den aşağı hiç düşürmezler. Çöpe dökerler yine insan evladına yedirmezler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle