Son dakika haberi: Bu gece yarısından itibaren akaryakıta 2 zam 1 indirim geldi!

Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Bu gece yarısından itibaren benzinin fiyatı 56 kuruş, motorinin ise 70 kuruş artarken, LPG'nin fiyatı da 40 kuruş düştü.

GİRİŞ 06.09.2022 07:05 GÜNCELLEME 06.09.2022 09:24
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Petrol fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. 3 Eylül Cumartesi günü benzine 1 lira 51 kuruş, motorine ise 2 lira 41 kuruş indirim gelmişti.

3 günlük aranın ardından bu sefer de akaryakıta 2 zam 1 indirim geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin fiyatı 56 kuruş, motorinin ise 70 kuruş artarken, LPG'ye de 40 kuruş indirim geldi.

AKARYAKIT FİYATLARI KAÇ LİRA OLDU?

Zammın ardından benzinin litresi İstanbul'da 19.23'e, İzmir'de 19.35'e, Ankara'da 19.37'ye yükseldi. Motorinin litresi İstanbul'da 25.22'ye, İzmir'de 25.36'ya, Ankara'da ise 25.34'e çıktı. LPG'nin fiyatı ise indirimin ardından İstanbul'da 10.95'e, Ankara'da 10,98'e, İzmir'de 10,82'ye düştü.

FİYATLAR SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

18 Ağustos Perşembe günü motorine 79 kuruş zam, benzine 83 kuruş indirim, 20 Ağustos Cumartesi günü ise motorine 1 lira 7 kuruş zam, 25 Ağustos Perşembe günü ise motorine 95 kuruş zam, 30 Ağustos Salı günü benzine 1 lira 4 kuruş indirim, 3 Eylül tarihinde ise benzine 1 lira 51 kuruş, motorine ise 2 lira 41 kuruş indirim gelmişti.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 39
 • Hayri 1 yıl önce Şikayet Et
  Petrol havuzlarını satan sol zihniyete sorun hesabı Ortadoğu'yu satanlara yani
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  yaparsa reis yapar ver mehteri reis
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  berend petrol çakılıyor bugün %3 aşağıda bizde zam var akp yaparsa iyisini yapar :) bize müstehak daha kötüsünü hakkediyoruz
  Cevapla
 • Vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  İktidara gelirse senide satar baretta ama beş para etmez sin ki
  Cevapla
 • Baretta 1 yıl önce Şikayet Et
  Satarsa CHP satar Kerkük musulu
  Cevapla
 • Mass 1 yıl önce Şikayet Et
  91 dolar petrol bu ne zam bindirim anlık indirim aylık oluyor sıktı ya
  Cevapla
 • Deli 1 yıl önce Şikayet Et
  Şuna bak bı petrol fiyatlarına bile dur diyemez olduk yazık bu ülkeye ilerisi daha karanlık..
  Cevapla
 • Akıllı 1 yıl önce Şikayet Et
  Senin olana hükmün geçer, hangi ülke dur diyebiliyor bir örnek ver
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle