Memur-Sen'den promosyon talebi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiği görüşmede, kamu görevlilerinin beklentileri ve çalışma hayatına ilişkin beklentileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı.

Memur-Sen'den promosyon talebi
Memur-Sen'den promosyon talebi
GİRİŞ 03.09.2022 12:58 GÜNCELLEME 03.09.2022 15:32
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Görüşmede, Memur-Sen’in 6. Dönem Toplu Sözleşme'de karara bağlanan hüküm gereği yakında başlayacak olan ve 2022 yılı içerisinde tamamlanması beklenen sözleşmeli istihdam çalışmaları çerçevesinde kamu görevlilerinin beklentilerini ve Memur-Sen’in kadro talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktaran Yalçın, 4/C’den 4/B’ye geçen sözleşmeli personelin hizmet sürelerinin tamamının dikkate alınarak eğitim durumlarına uygun kadrolara geçirilmesi konusundaki talepleri de iletti.

Toplu sözleşme kazanımı olan eğitim yılına hazırlık ödeneğinin yanı sıra Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili beklentileri de dile getiren Yalçın, öte yandan kamu görevlilerine uygulanan promosyon ödemelerinin artırılması konusunda merkezi bir düzenleme yapılması gerektiğini ve banka promosyon tutarlarının güncellenmesi talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı.

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 23
 • yılmaz 3 ay önce Şikayet Et
  Bağ-kur emeklisi ve işçi emeklisinin hakkını kim savunacak. Ziraat , halk ve vakıf bank 2.500 tl den yukarı çıkmıyor. Çekilmiş kredi var diye banka değişimine de izin vermiyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Bravo
  Cevapla
 • AliDrm 3 ay önce Şikayet Et
  BiZ!!! İşçilere de Sıra gelecek mi Bu promosyonda?
  Cevapla
 • Ç.Kaya 3 ay önce Şikayet Et
  Bu adam memur yararına asla bir iş yapmaz. Seçimlere hazırlık yapıyor.
  Cevapla
 • Abb46 3 ay önce Şikayet Et
  Eğer gerçek ise 4c den 4b ye geçemeyen kamu çalışanlarına haklarının statuleriyle verilmesi bunca yıldır onlara verilen çilenin bir nepze hafiflemesi olur bizlerde tebrik ederiz gerçekten çok çektiler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle