Avrupa 'titriyor' Önümüzdeki 5-10 yıl korkunç geçecek

Fransız enerji şirketi Engie, Rus enerji şirketi Gazprom'un bugünden itibaren gaz akışını daha da azaltacakları konusunda kendilerini bilgilendirdiklerini duyurdu.

GİRİŞ 30.08.2022 13:36 GÜNCELLEME 30.08.2022 13:41
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş dolayısıyla büyüyen enerji krizi derinleşiyor. Rus enerji şirketi Gazprom, Fransız enerji şirketi Engie'ye bugünden itibaren taraflar arasındaki bazı sözleşmelerin uygulanması konusunda yaşanan anlaşmazlıklar ve enerji arzı ile ilgili mevcut endişeler nedeniyle gaz akışını daha da azaltacağı konusunda bilgi verdi.

Fransız yetkililerden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Daha önce açıklandığı gibi Engie, müşterilerine ve kendi gereksinimlerine yönelik taahhütlerini yerine getirmek için gerekli miktarları zaten temin etmişti. Gazprom'un gaz akışındaki kesintilerinden kaynaklanabilecek doğrudan finansal ve fiziksel etkiyi önemli ölçüde azaltmak için çeşitli önlemler uygulamaya konmuştu" ifadeleri kullanıldı.

BAŞBAKAN UYARMIŞTI
Fransa Başbakanı Elisabeth Borne dün yaptığı açıklamada, şirketlere enerji tasarrufu yapmaları çağrısında bulunmuştu.

BELÇİKA'DAN KORKUTAN DOĞAL GAZ AÇIKLAMASI!

Belçika Enerji Bakanı Tinne Van der Straeten Pazar günü yaptığı açıklamada, “Avrupa’da doğal gaz fiyatlarına bir sınırlandırılma getirilmezse önümüzdeki 5-10 kış korkunç geçecek” dedi.

Rusya- Ukrayna savaşı nedeniyle tüm dünyada meydana gelen enerji fiyatlarındaki artış hakkında Belçika’dan açıklama geldi. Belçika Enerji Bakanı Tinne Van der Straeten geçtiğimiz pazar günü yaptığı açıklamada, “Avrupa'da bir fiyat sınırı getirilmesine acilen ihtiyaç var. Enerji faturaları aile başına yılda 770 avro azaltabilir. Avrupa enerji piyasası başarısız oluyor ve acilen reforma ihtiyacı var. Bu artık pek çok aile ve şirket için kabul edilebilir bir durum değil” dedi.

Bakan Van der Straeten ayrıca açıklamasında, Doğal Gaz için AB çapında bir fiyat sınırı getirilmesi çağrısında bulunarak, “Avrupa’da doğal gaz fiyatlarına bir sınırlandırılma getirilmezse önümüzdeki 5-10 kış korkunç geçecek” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 69
 • Guaidoglu 2 ay önce Şikayet Et
  Evet Avrupa sonunda Türkiye kapisina dayanacak.
  Cevapla
 • Ali kavaklı 2 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır sömürü karapara ahlaksızlık fuhsiyat yaydınız sizi istemiyoruz artık akıllanma insan olma vaktiniz gelmedi mi
  Cevapla
 • İbraam 2 ay önce Şikayet Et
  Dünyanın merkezi Asya pasifiye kaydı,erbakan yıllar önce,ne demişti ekonominin teknoloji para Asya, ya kayıyor demişti, yıllar yıllar önce,avrupalıların abd,neyaptı ortadogu ateşe verdiler ,ona silah buna heryer terör destekler derken,aynı filimi ukraynada ortaya koydular,ukraynada terör yuvaları gün yüzüne çıkmaya başladı,herson şehrinde milletvekili evinde gerillalar tarafından ölübulundu.aynı NATO gerillası darya dugin süikastini gerçekleştir, bunlar terör eylemleridir,rusyayı kışkırtan abd NATO dur, aynı filmi Yunanistan üzerinden türkiyeyi oynuyorlar,Tayvan üzerinden Çine oynuyorlar,dünyayı ateşe verim sonuca göre deyerlendirme yapacaklar
  Cevapla
 • Veli 2 ay önce Şikayet Et
  eski devirlerde ki gibi çıra yakacaksiniz Avrupalılar..
  Cevapla
 • Cabbar 2 ay önce Şikayet Et
  Avrupa. Ac kalırsa emin olun biz ölürüz ,sanayinin %60 ı ihracat unutmayın bize ölüm demektir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle