Esnaf yeni borç yapılandırması istiyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın "sıfır faizli ve uzun vadeli" yeni bir yapılandırma istediğini bildirdi.

Esnaf yeni borç yapılandırması istiyor
Esnaf yeni borç yapılandırması istiyor
GİRİŞ 20.08.2022 09:24 GÜNCELLEME 20.08.2022 09:57
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, salgın sonrası esnaf ve sanatkarların birikmiş kredi, SGK ve vergi borcunu ödeyebilmesi için en büyük isteğinin yeni bir borç yapılandırması olduğunu belirtti.

İki milyonu aşkın esnafın, birikmiş borçlarını ödeyebilmesi için sıfır faizli ve uzun vadeli yeni bir yapılandırmanın şart olduğunu aktaran Palandöken, yapılandırmayla esnafa sicil düzenlenmesi de sağlanarak "nefes kredisi" verilmesi gerektiğini ifade etti.

Palandöken, dünyada baş gösteren enerji krizinin Türkiye'ye de yansıyarak başta akaryakıt olmak üzere iş yeri kiraları, elektrik ve doğalgaz gibi girdi maliyetlerini artırdığını vurguladı.

Esnafın biriken borçlarını ödemek için krediye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğuna dikkati çeken Palandöken, "Sadece kamu bankaları değil, özel bankalar da ekonominin bel kemiği olan esnaf ve sanatkarlar için düşük faizli kredi imkanı sunmalı. Krediler ile yeni iş yeri açacak olan genç girişimcilerin de önü mutlaka açılmalı." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA
Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 5
 • Hakkı An 3 ay önce Şikayet Et
  Kapanan açılan işyeri sayıları bunu doğruluyor.. Bir de şu GSM operatörlerine düzenleme yapmak lazım. Hat alıyorsunuz WHATSAPP no alamıyor. Soruyorsunuz, " eee eski sahibi bu numarasını kullanmaya devam ediyor" peki siz nasıl bu numarayı satabiliyorsunuz; adam ölmemiş, yaşıyor ve numarasını kullanıyor.. Adama mesaj atıyorsunuz; arkadaş bu operatörün müşteri temsilcisi olan çocukların oyuncağı olduk, borcumuz yokken bir şekilde değişik illerde ÇAĞRI MERKEZLERİ üzerinden bizi icra dava uğraştırıyorlar..." KEPAZELİK, içler acısı. Ölmemiş ve icralık olmuş ve bir insanı öldürmüş gibi bir şey. Bu saçmalığa da bir son verilmeli.
  Cevapla
 • @rom@ 3 ay önce Şikayet Et
  ulan fahiş zamlar yaparak bu milletin kanını emdiniz.... daha ne yapılandırması istiyorsunuz... zaten 3 yılda bir yapılandırma yapıyor devlet... kene gibi yapıştınız
  Cevapla
 • Fikret 3 ay önce Şikayet Et
  Ucuz kredileri de çekip çekip dolara yatırdılar
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Emekli vatandaşımız da borç yapılanması istiyor
  Cevapla
 • Asi 3 ay önce Şikayet Et
  Bu icralik vatandaslara kabine toplantisi sonrasi mujjde verilecekti hani ne oldu
  Cevapla