Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine ette yüzde 25 indirim yaptı

Adana’da bir kasap Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarım kredi kooperatiflerinde ette yüzde 30’a varan indirim yapılacağını açıklaması üzerine bu çağrıya kulak verip yüzde 25 indirim yaptı.

GİRİŞ 15.08.2022 11:37 GÜNCELLEME 15.08.2022 11:37
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarım kredi kooperatif marketlerinde ette yüzde 30’a varan indirim yapılması talimatı vermesi ve daha sonra bu indirimlerin özel kasaplara da yansıyacağını söylemesi üzerine Adanalı bir kasap indirime gitti.

Sarıçam ilçesinde Kozan Bulvarında bulunan Zülfikar Koçaklı isimli kasap kırmızı ve beyaz ette yüzde 25’e varan indirime gitti. Bu indirimle birlikte kasap dana kıymayı 84 liraya, dana kuşbaşını ise 110 liraya satmaya başladı. İndirimden haberdar olan vatandaşlar kasap dükkanına akın ederek et almak istedi.

YÜZDE 25 İNDİRİM 

Zülfikar Koçaklı, vatandaşların ucuz et yemesi için Cumhurbaşkanının talimatlarına uyduklarını söyledi. Koçaklı, “Cumhurbaşkanımız vatandaşların ucuz et yemesi için indirime gidilmesini söyledi. Biz de bu talimat doğrultusunda ürünlerimizde yüzde 25 indirime gittik.

Bu durumdan vatandaş çok memnun kaldı. Her şeyi devletten beklememek lazım. Biraz da taşın altına bizim elimizi sokmamız lazım. Vatandaş da bu durumdan oldukça memnun satışlar bir hayli fazla. Çok para kazanmıyoruz ama vatandaşın memnun olması bize yetiyor” dedi.

Vatandaşlar ise uzun süreden sonra eti ucuza alabildiklerini için mutlu olduklarını daha da ucuzlamasını beklediklerini söyledi.

KAYNAK: İHA
Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 59
 • Deli Dumrul 3 ay önce Şikayet Et
  Reis bu şubelere her gün bir kamyon mal gönder. Gönder de, bu acımızdan öleceğiz diyen, açların karnı doysun. Zaten bu güruhun memlekete karbon salınımdan başka bir faydaları da yok.
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  kozanyolunda harput kasabı bu yer
  Cevapla
 • murat 3 ay önce Şikayet Et
  bir kasap diyorlar et süt kurumunun mağazasını görüyoruz
  Cevapla
 • fırat kalkanı 3 ay önce Şikayet Et
  demek ki aç gözlü esnaflar isteyince indirim yapabilirler...
  Cevapla
 • Aras16 3 ay önce Şikayet Et
  İnsanoglunungözü doymaz fırsatçıdır ha ona gelmiş bebende yapayım der .Ancak gözlerini 1 2mt kare toprak doyurur.Bak avrupaya idareli kullanın diyor gazı elektriği devlet elinden geleni yaptıgı halde içimizdeki gavurlar dan Allah cümlemizi korusun..Amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle