Bakan Nebati'den enflasyonla mücadele mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Gıda enflasyonuyla mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önemli bir adıma daha imza atıyoruz." dedi.

GİRİŞ 14.08.2022 16:22 GÜNCELLEME 14.08.2022 17:17
Bu Habere 108 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Gıda enflasyonuyla mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önemli bir adıma daha imza atıyoruz: Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 15 Ağustos Pazartesi (yarın) gününden itibaren 30'dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına gidilecektir." dedi.

"ÖNEMLİ BİR ADIMA DAHA İMZA ATIYORUZ"

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamalarda bulunan Bakan Nebati şu ifadeleri Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimleriyle imzalanan Tahıl Koridoru anlaşmasıyla beraber küresel hububat fiyatlarında düşüş olduğuna dikkat çekerek, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önemli bir adıma daha imza atıyoruz: Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 15 Ağustos Pazartesi (yarın) gününden itibaren 30'dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına gidilecektir" dedi.

Bakan Nebati'nin açıklamaları şu şekilde gerçekleşti:

"ÜLKEMİZDE BU YIL TARIMSAL ÜRETİMDE ÖNEMLİ ARTIŞLAR OLDU"

Yakın dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle imzalanan Tahıl Koridoru anlaşması küresel hububat fiyatlarında düşüşe sebep olmuş, petrol fiyatlarında son haftalarda bazı gevşemeler yaşanmıştır. Ayrıca ülkemizde bu yıl tarımsal üretimde önemli artışlar da söz konusudur.

"30'DAN FAZLA TEMEL TÜKETİM MADDESİNDE İNDİRİMLİ FİYAT UYGULAMASINA GİDİLECEK"

Gıda enflasyonuyla mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önemli bir adıma daha imza atıyoruz: Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 15 Ağustos Pazartesi (yarın) gününden itibaren 30'dan fazla temel tüketim maddesinde indirimli fiyat uygulamasına gidilecektir.

Ülkemizde devletimizin önayak olduğu bu uygulamaya benzer çeşitli uygulamalar, diğer bazı ülkelerde de yakın dönemde perakende zincirlerinin öncülüğünde başlatılmıştır.

"DİĞER ZİNCİR MARKETLERİN RAFLARINDA DA BENZER İNDİRİMLERİ BEKLİYORUZ"

Vatandaşımızdan yana attığımız bu önemli adımın, ülkemizde faaliyet gösteren diğer zincir marketler tarafından da takip edilerek fiyat etiketlerine olumlu yansımasını bekliyor, fiyat takip sistemimizle gelişmeleri izlemeyi sürdürüyoruz.

"KÜRESEL GIDA FİYATLARI TEMMUZ'DA YÜZDE 8,6 DÜŞTÜ"

Küresel gıda fiyatlarının geçtiğimiz Şubat ayında kırdığı rekorun ardından, düşüş trendine girerek Nisan ayında yüzde 0,8; Mayıs ayında 0,6; Haziran ayında 2,3 ve Temmuz ayındaysa yüzde 8,6 düşüş göstermesi söz konusu olmuştur.

"VATANDAŞLARIMIZI GIDA ENFLASYONUNA KARŞI KORUYACAĞIZ"

Gıda sektörümüzün tüm aktörlerinin, son dönemde kaydedilen bu olumlu gelişmeleri de dikkate alarak "Birlikten Berekete" anlayışımızla hareket edeceklerine inanıyoruz. Vatandaşlarımızı gıda enflasyonuna karşı korumakta kararlıyız.

Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 108
 • cevdet 1 ay önce Şikayet Et
  enflasyonla mücadele edeceksen; benzin fiyatlarını kontrol edeceksin değiştir verği sistemini 1 litreden 1 tl vergi al 5-6 tl fiyatı düşsün vatandaş moral bulsun piyasa rahatlasın
  Cevapla
 • ccccc 1 ay önce Şikayet Et
  demek ki hazinede kalan paralar da gidici desene hey gidi nebati bey
  Cevapla
 • Tuzum yaş 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım siz önce akaryakıt fiyatlarını düşürmek için mücadele edin.
  Cevapla
 • biz kimiz 1 ay önce Şikayet Et
  dikkat bu sayfaya çökme yapan fetöcü yorum kokusu mevcut.
  Cevapla
 • bulent 1 ay önce Şikayet Et
  inşallah çözüm başarılı olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle