Ev yapmak isteyenlere müjde! 7 ilde harekete geçildi

"Arsanı al evini kendin yap" projesi kapsamında 7 ilde 98 arsanın, 23 Ağustos’ta vadeli, KDV’den muaf olarak açık artıma ile satışa çıkartılacağı açıklandı.

GİRİŞ 14.08.2022 16:21 GÜNCELLEME 14.08.2022 16:43
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin dört bir yanında konut inşası devam ederken ağustos ayında İller Bankası, yurt genelinde 7 ilde 98 konut ve ticari arsasını satışa çıkardı.

AÇIK ARTIRMA İLE SATILACAK

Ankara’da 18, Denizli’de 13, Eskişehir’de 1, İstanbul’da 4, Mersin’de 2, Muğla’da 19 ve Samsun’da 1 adet olmak üzere toplam 98 konut, ticari ve muhtelif nitelikli arsa açık artırma ile satılacak.

Muğla’da arsa fiyatları 100 bin liradan ile başlarken Denizli’de 380 bin liradan, İstanbul’da ise 860 bin liradan başlayarak açık artırmaya çıkıyor.

AÇIK ARTIRMA 23 AĞUSTOS'TA

Açık artırma 23 Ağustos Salı günü saat 10.30'da yapılacak. Muğla / Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu ve Ankara Bilkent Otel Konferans Merkezi’nde yapılacak.

Emlak Müzayede internet sitesinden takip edilebilecek

7 ildeki 98 arsa satışını İller Bankası adına, Emlak Müzayede internet sitesinden açık artırma ile gerçekleştirecek.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

ARSA EN FAZLA GETİRİ SAĞLAYAN YATIRIM

Açık arttırmaya katılmayı düşünen Murat Emanet, “Türkiye’de bizim için en güzel yatırım arsadır. Özellikle uzun vadede dolardan, dövizden ve altından da en güzel getirisi olan yatırım arsadır. Bu 7 ilde 98 arsa projesi çok güzel bir proje. 23 Ağustos’ta yapılan açık arttırma ile bizde arsamızı almak istiyoruz.” dedi.

Hülya Emanet ise “Tek katlı bir ev yapmak isterdim. Özellikle torunlarımın özgürce yaşayabileceği, koşuşturabileceği güzel bahçeli bir ev olsun isterdim.” şeklinde konuştu.

BUNLARI SÜREKLİ TAKİP EDİYORDUM

Mustafa Esen isimli vatandaş ise “İstanbul’da, Ankara’da ve Muğla’da arsa satışlarını gördüm. Ve bunları sürekli takip ediyordum. Kısmet olursa 23 Ağustos’taki müzayede de bir arsa almayı düşünüyorum.” dedi.

MUĞLA'DAN ARSA ALACAĞIM

Arsa fırsatından yararlanmak istediğini söyleyen Ahmet Altun ise “İnternet üzerinden araştırmalar yapıyordum Muğla tarafından birim arsa bakmak istiyordum. Gerçekleşecek olan müzayededen 100 bin liralık arası almayı düşünüyorum. Ailemle ve dostlarımla güzel vakit geçireceğim bir yer olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 12
 • Ayasofya 1 ay önce Şikayet Et
  Yahu adamın zaten arsası var devletin koymuş olduğu fahiş gelir kaynaklarından dolayı arsasında ev yapamıyor , neden biliyor musunuz geçen yıl sadece daire başına devlet 70 bin TL para istiyordu bu yıl muhtemelen 100 bin den aşağı değil , devlet önce bu sorunu çözsun sonra arsa satsın
  Cevapla
 • Volkan 1 ay önce Şikayet Et
  Açık artırma nedir bu fakire gelmez yine parası olana holding e yarar bu iş
  Cevapla
 • Mehmet Akif 1 ay önce Şikayet Et
  Ben bunun mantığını anlayamadım, 50 tane evi olan da alabilicek mi yani
  Cevapla
 • Bir Dost 1 ay önce Şikayet Et
  Açık artırmaya "evi ve arsası olmayanlar katılabilir" gibi bir madde olsa anlarım. Yoksa yine zengini daha zengin etmekten başka bir işe yaramaz.
  Cevapla
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  Açık artırmaya emlakçılar, inşaat şirketleri veya büyük yatırımcılar da girebiliyorsa, devlet onlara hediye yapmış olur. Fiyatlar yine uçuşa geçer. Sonuçta yine aynı tas, aynı hamam.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle