Kuru bamya gram altınla yarışıyor

Kocaeli'de kilosu 800 ile 1000 TL'den alıcı bulan kuru bamya, fiyatıyla adeta gram altınla yarışıyor.

Kuru bamya gram altınla yarışıyor
Kuru bamya gram altınla yarışıyor
GİRİŞ 14.08.2022 14:22 GÜNCELLEME 14.08.2022 14:22
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Anadolu'nun sevilen lezzeti kuru bamyanın kilosu 800 ile 1000 TL arasında satılıyor. Mevsiminde sabah güneş görmeden özenle toplanarak kurutulan bamya, vatandaşlar tarafından da ilgi görüyor. Taze bamyanın kilosu pazarda 40 TL'den satışa sunulurken, binbir zahmetle kurutulduktan sonra fiyatı 1000 TL'ye kadar çıkıyor.

FİYATLAR YÜKSELİYOR

Dükkanında kuru bamya satan aktar Emin Özcan, "Elimizde geçen senenin mahsulleri var. Bu nedenle kuru bamyayı 800-1000 lira arasında müşterilerimize veriyoruz. Yeni sezonda bize gelişinin 1000 lira olacağını bekliyoruz, tabii bunu zaman gösterecek. 800 TL'ye mi satarız yoksa bin 250 TL'ye mi satarız, arz-talep mahsulün durumuna bağlı. Mahsul az çıkınca doğal olarak fiyatlar yükseliyor. Genelde bilinçli insanlar dizlerdeki sıvı kaybına ve diz ağrılarına iyi geldiğinden dolayı kuru bamya tohumunu tüketiyorlar. Bunun yanı sıra vücuda faydalı olduğundan dolayı bamya çiçeğini et ile harmanlayarak yemek yapıyorlar" dedi.

KAYNAK: İHA
Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 4
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Halk bilinçli olmalı yani yemesem ölmem olmasa aramam ne demek bin bin beşyüz akıl almıyor . Az talep oldu mu bas zammı yeter artık kuru bamya olmaz başka şey olur . Bir bahsrst vardı ismini hatırlamadım pek bilinmezken fiystı makuldu şimdi nerdeyse sekiz on misli artmış ayıptır günahdır bu vicdansızlıktır .
  Cevapla
 • LALA 1 ay önce Şikayet Et
  Ömrümde almadım. Neymiş kuru bamyamış uzun lafın kısası aklı olan almaz.
  Cevapla
 • köylü baba 1 ay önce Şikayet Et
  çöpe atsan kımse almaz bu havalar kıme?? turkıyede yetıstırıp turk ınsanını kazıklamak kımın kıtabına sıgıyorsa kanı bozuktur.
  Cevapla
 • derinsu 1 ay önce Şikayet Et
  yemeyiz olur biter.
  Cevapla