Gıdada indirim için düğmeye basıldı

Hükümet, tarım ürünleri ve temel gıda maddelerinde fiyatları düşürmek için yeni formülleri hayata geçirecek. Bu kapsamda, Tarım Kredi marketlerinde indirime gidilecek, kent tarımı modeliyle, ucuz ve taze meyve sebzeye erişim sağlanacak.

Gıdada indirim için düğmeye basıldı
Gıdada indirim için düğmeye basıldı
GİRİŞ 11.08.2022 13:58 GÜNCELLEME 11.08.2022 13:58
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Hükümet, gıda enflasyonunu düşürmek için düğmeye bastı. Hem üretici hem de tüketicilerin mağduriyetini önleyecek düzenlemelere gidilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla, başta et ürünleri olmak üzere Tarım Kredi marketlerinin etiketlerinde indirime gidilecek.

Tarım Kredi kooperatiflerinin Türkiye genelinde 1300 civarında şubesi bulunuyor. Bu indirimlerle, piyasada fahiş fiyatların önüne geçilmesi de hedefleniyor.

BÜYÜKŞEHİRLERDE TARIMA UYGUN ALANLAR GELİŞTİRİLECEK

Daha ucuz ve taze meyve sebze için "kent tarımı" modeli hayata geçirilecek. Özellikle büyükşehirlerde tarıma uygun alanlar geliştirilecek.

Böylelikle şehirler arası uzun mesafelerden kaynaklanan lojistik maliyetleri düşürülecek, ürün kayıpları önlenecek, istihdam artışı sağlanacak.

TEMEL GIDALAR İÇİN YENİ DESTEKLEME MODELLERİ

Et, süt, un, yumurta, yağ ve şeker gibi temel gıdaların üretimi için yeni destekleme modelleri uygulanacak.

"Sen üret yeter" sloganıyla, ekim öncesinde ayni yardım, hasat sonrasında fark ödemesi yapılacak.

Küçük aile işletmelerine hayvancılık desteği sağlanacak.

Kırsal kesimde fiziki koşulların iyileştirilerek, hayvan ölümlerinin önlenmesi, et ve süt veriminin artırılması hedeflenecek.

KAYNAK: TRT HABER
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Düğmesi vardı da neyi beklediniz? Bassaydınız ya zamanında. Hadi görelim şu düğmeyi bakalım.Zaten her mahallede tarım kredi kooparatifi var hemen gidelim.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Depolarda buğday gibi belli ürünler depolansın o zaman stok yapamazllar
  Cevapla
 • temel 1 yıl önce Şikayet Et
  direk sat meyve sebzeleri sorun azalir adamlar ucuza alip cøpe atiyor halk yemesin diye ve devlet hapis cezasi alan herkesi tarim kullanacak ordan gelen mallari sat yada fakire ver secime kadar bunlar durmaz acil tekbir alacaksin ve gunluk konrol edeceksin masaya giren paralari ve vergini tam al sonra fakire ver
  Cevapla
 • cevdet 1 yıl önce Şikayet Et
  hal yasası ve tavan fiyat uygulaması yapılsa,benzindeki vergi sistemi değişse ve litre başına 1 tl vergi alınsa hayat pahalılığı azalır,toki de konut üretiminde gaza basmalı ,çalışanlar için vergilik dilimler güncellenmeli
  Cevapla