30 milyar dolarla Türkiye'ye geliyorlar! Resmen ilan ettiler

Libya'da 30 milyar dolardan fazla sermayesi bulunan 100 iş adamının Türkiye'ye yatırım yapmak için geleceği bildirildi.

30 milyar dolarla Türkiye'ye geliyorlar! Resmen ilan ettiler
30 milyar dolarla Türkiye'ye geliyorlar! Resmen ilan ettiler
GİRİŞ 09.08.2022 12:54 GÜNCELLEME 09.08.2022 12:54
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

ADD International Group Üst Yöneticisi Ghaleb Gheblawi, 30 milyar dolardan fazla sermayeyi temsil eden 100'ün üzerinde Libyalı üst düzey iş insanının İstanbul'a geleceğini bildirdi. Forumda, karşılıklı iş birliği imkanları değerlendirilecek ve yeni dönemdeki fırsatlar ele alınacak.

Libya'nın önde gelen kamu ve özel inşaat firmaları ile belediye başkanları, mimarlar ve mühendisler 3-4 Ekim'de Türk özel sektörü ile buluşacak.

ICF Fair açıklamasına göre, Libyalı ADD International Group iş birliğiyle 3-4 Ekim'de İstanbul'da düzenlenecek "Urbanexpo Forum", iki ülkenin müteahhitlik şirketlerini bir araya getirecek.

İki ülke arasında altyapı ve üstyapı konularında iş birliği sağlanması, Türk müteahhitlerin Libya'daki projelerden daha fazla pay alması ve bu ülkeye ihracatın artması gibi amaçlarla düzenlenen etkinliğe, Libya'dan bakan düzeyinde katılımlar bekleniyor.

Libya'nın önde gelen sivil toplum örgütlerinden, ticaret ve sanayi odalarından, belediyelerinden, mimar ve mühendis odalarından ve özel sektörde faaliyet gösteren "dev" şirketlerden katılımın olacağı forumda, karşılıklı iş birliği imkanları değerlendirilecek ve yeni dönemdeki fırsatlar ele alınacak.

Etkinliğin açılışında Libyalı bakanların yanı sıra Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Libya Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil de bir konuşma gerçekleştirecek.

30 MİLYAR DOLAR BÜYÜKLÜĞE SAHİPLER

Açıklamada görüşlerine yer verilen ADD International Group Üst Yöneticisi (CEO) Ghaleb Gheblawi, 30 milyar dolardan fazla sermayeyi temsil eden 100'ün üzerinde Libyalı üst düzey iş insanının İstanbul'a geleceğini bildirdi.

Gheblawi, "Türkiye'nin ihracatına büyük katkı sağlayacağını öngördüğümüz bu büyük organizasyonla ilk kez en az altyapı işleri kadar üstyapı işleri de önceliklendirildi. Türk konut sektöründe oluşmuş know how'ın ihracı açısından da bu organizasyon çok önemli fırsatlar barındırıyor." ifadelerini kullandı.

Etkinliğin iki ülke arasındaki iş birliklerinin gerçekleştirilmesi, iş anlaşmalarının kesintiye uğramadan devam etmesi ve Libya'nın sürdürülebilir kalkınma politikasını yeniden elde etmesi açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Gheblawi, şunları kaydetti:

"Türk iş insanlarının gittikleri her yeri ihya eden ve kazan-kazan anlayışına sahip bir iş kültürleri vardır. Libya topraklarında da bu durum söz konusu. Buradaki ihtiyacı ve imkanları görmezden gelemeyiz. İş dünyası olarak karşılıklı stratejik ve doğru adımlar atıldığı takdirde Libya'nın çok daha fazla gelişeceğine ve ilerleyeceğine inancımız tamdır. Organizasyonumuz, Libya ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin daha da gelişmesine ve dostluğun pekişmesine katkı sunacak. B2B görüşmelerle Libya coğrafyasının ihtiyacı olan yatırımların hayata geçmesini ümit ediyoruz."

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 81
 • Tekin 41 1 ay önce Şikayet Et
  Guatemala başbakanına gelecekmiş !!!Yatırım yapacakmış.50 milyar dolarlık..Lafonten masalcilari.,Karekter yoksunlari.
  Cevapla
 • cemal 1 ay önce Şikayet Et
  sizleri eylülde ekimde görecegiz şu ödemler başlasın
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Bu haberleri kim hazırlıyor. 30 milyar dolar geliyor deyince ben 30 milyar dolar yatırım geliyor yada para Türkiye'ye geliyor anlarım. 30 milyarlık sermayesi olan şirketlerin temsilcisi geliyormuş. Yapmayın yahu, bu alman göbels (Geobbels) taktikleri bunlar, bakanlığın adı da Halkı Aydınlatma ve Propaganda Bakanlığı. En son ruslar berline girdiğinde adamlar moskovaya giriyoruz diye haber yapıyordu.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  O kadar çok yatırım geldiki 3 trilyon dolar olmuşdur.
  Cevapla
 • harun 1 ay önce Şikayet Et
  libya ilk önce müteahhitlerimizin milyarlarca dolarlık alacaklarını ödesin. bizim paramızla bize yatırım mı yapacaklar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle