İstanbul'da halk ekmeğe zam

İstanbul'da halk ekmek fiyatına zam geldi. Buna göre 259 gram ekmek 3 TL’den satışa sunulacak.

GİRİŞ 08.08.2022 15:31 GÜNCELLEME 08.08.2022 17:35
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

İstanbul'da halk ekmek fiyatına zam geldi. Buna göre 259 gram ekmek 3 TL’den satışa sunulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi olan İstanbul Halk Ekmek’in (İHE) Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, halk ekmek fiyatının bugün itibariyle 3 lira olduğunu açıkladı.

Yurttaşların anlayışına sığındıklarını belirten Nama, "Bugünden itibaren geçerli olmak üzere normal 259 gram ekmeği 3 TL’den satışa sunacağız. Yaklaşık 3 ya da 4 ay önce yapmamız gereken zammı yapmayarak yurttaşlarımızla dayanışmayı sürdürmek için zaman zaman maliyetin altında da ekmek ulaştırmaya çalışıyoruz. Fakat bizden sonraki nesillerin de bu fabrikaları, bu üretim tesislerini teknolojik yenilemelerini yaparak ve büyüterek sürdürebilmeleri için bazen fiyat artışı kaçınılmaz oluyor. Elbette zam, denilince üzüldüğümüz bir husus. Burada yurttaşlarımızın anlayışına sığınıyoruz. Ancak şu da bilinmelidir ki piyasada 210 gramlık ekmek 5 TL, bizde 250 gramlık ekmek daha yeni 3 TL olacak. Halkımıza sağlıklı ekmeği ucuza ulaştırma çabamız hep devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 59
 • yunus 1 yıl önce Şikayet Et
  e gemiler çıkmıştı hani yola
  Cevapla
 • ekrem 1 yıl önce Şikayet Et
  tatil paranmı bitti ekmekle oynama rezil
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Unu fiyatı düşüyor bunlar zam yapıyor
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Kaça düşmüş? Adam dedi ki elimde ucuz un stoku bitti, vermezseniz aldığım fiyata göre zam yapmak zorunda kalırım. Açıklamalarını burada yayınlamazlar ondan haberiniz olmaz. Durduk yere zam yapmadılar. Verin TMO dan ucuz un diye defalarca ikaz ettiler. Ama nafile zam gelince onlar da yaptı.
  Cevapla
 • Hakikat savunucusu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bulunduğum şehir Ak Partili Kocaeli büyükşehir Belediyesi 5 ay önceden Halk Ekmek Kocaeli'de 3 TL
  Cevapla
 • Kıntemin 1 yıl önce Şikayet Et
  Şuanda İstanbulda dışarıda halk ekmek dışında en ucuz ekmek kaç lira?Tamam elbette ki bende fiyat artışından memnun değilim ama yorum yaparken başta chp olduğu için değil enflasyondan ötürü yapıldığı aşikâr.Bu enflasyona başta ak parti de olsa zam yapardı.Lütfen yorum yapacaksanız mantıklı yorumlar yapın.
  Cevapla
 • Asilkan 1 yıl önce Şikayet Et
  Eğer biri pahalılık tan ötürü oy topluyorsa çarşı pazar larda ucuzluk vaadiyle geliyorsa bi zahmet verdiği sözü yerine getirmek buynunun borcudur şimdiye kadar Erdoğan tutmadığı bir sözüne şahit olmadık CHP yada AKP fark etmez sözünün eri olması meseledir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle