Pazarda 5 TL, markette 10.45 TL

Havran İlçesinde Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer vatandaşları pazarlardan ucuz ve kaliteli alışverişe davet etti. Hançer “Fiyatlar konusunda marketlerle bizim aramızda uçurum var” dedi.

Pazarda 5 TL, markette 10.45 TL
Pazarda 5 TL, markette 10.45 TL
GİRİŞ 06.08.2022 11:25 GÜNCELLEME 06.08.2022 11:27
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Havran Pazarı’nın yüz yıllardır vatandaşlara yerli üretimi ile direk tarladan tezgâha anlayışı ile hizmet verdiğinin altını çizen Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer “Şimdi turfan sezonu bitti. Yerli üretim başladı. Herkesin bahçesinde, tarlasında yetişen ürünler direkt üreticiden pazara geliyor, halka geliyor. Bu anlamda da tabii ki marketlere göre olsun, diğer bazı il ve ilçelerdeki fiyat oranlarıyla kıyaslandığında yerli üretimin yapıldığı bölgelerde fiyatların daha da düşük olduğu görülüyor.” dedi.

Vatandaşlar daha ucuza aracısız kaliteli ve taze ürünü Pazar yerlerinden bulabileceğini ifade eden Hançer “Biz hem üretici, hem esnaf olarak konuştuğumuzda tabii ki üreticiden pazarlardan alışverişlerinin yapılması konusunda hem halka, hem de üreticiyi davet ediyoruz. Aracıları aradan kaldıralım diye ve bu anlamda tabii ki halkımız kazansın istiyoruz” dedi.

Havran Pazar’nda taze ve kaliteli ürünü zincir marketlere oranlar çok daha ucuza alınabileceğine değinen Başkan Murat Hançer “Daha tazeyi, daha güzeli, daha uygun fiyatlarla halkımızın tüketmesini istiyoruz. Bir kere tazelik ve organik üretimler konusunda ve de fiyatlar konusunda marketlerle bizim aramızda uçurum var. Ama halkın bunu gelip pazar yerlerinde görmesi gerekiyor.” dedi.

Pazar yerlerinin de kalite standartlarının artırılması için yoğun bir mesai harcadıklarını ifade eden Oda Başkanı Murat Hançer “Tabii halkı pazar yerlerine çağırdığımızda da AVM'lerdeki rahatlığı vermemiz lazım. Bu anlamda Havran pazar yeri bugün klimalı serinletme hizmetiyle pazara giren tüm müşterilerin rahat bir nefes alıp serin bir ortamda alışveriş yapma imkanı tanıyor. Bayan mescidimizle, çocuk bakım odamızla, güvenlik kameralarıyla da halkın daha güvenilir bir ortamda alışveriş yapma imkanı veriyor. Biz şunu her zaman üzerine basarak söylüyoruz. Bizim AVM'lerden eksik bir yanımız yok. Biz yeter ki isteyelim AVM'lerle yarışa girebiliriz.” Dedi.

Vatandaşlara Pazar yerlerinden alışveriş yapılması konusunda çağrıda bulunan Havran Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Murat Hançer “Biz halkımıza zincir marketler yerine, pazarlarımızdan, pazar yerlerimizden alışveriş yapmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

Havran Pazarında Nektarin 5TL, limon 25 TL, fasulye 15 TL, salatalık 8 TL, patlıcan 5 TL, domates 8 ila 10 TL, ye satılırken; zincir marketlerin bazılarında nektarin 19.90 TL, limon 28.90 TL, fasülye 37,90TL, salatalık 7.90 ile 14 TL, patlıcan 10.45 TL, domates 11 ila 14.90 TL arasındaki fiyatlar satışa sunuluyor. Zincir marketlerde fiyatlar firmalara göre farklılık gösterebiliyor.

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 15
 • Şaşırdım 1 hafta önce Şikayet Et
  Millet aç dediniz her yer full.... Eski araba,telefon,ev yok be.... Gece 12 de bile yollar,cafeler,eğlence yerleri dolmuş hatta taşmış!!!!
  Cevapla
 • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Bağcılar 15 temmuz mahallesindeki pazardan geliyorum aldığım ürünlerin kg fiyatları domates 7, pembe domates 8, papaz erik 10, mor erik 10, şeftali 7, kayısı 12, badem salatalık 7.5, köy biberi 10, patlıcan 5, fasulye 12. Marketler insafsızca sömürüyorlar. Haftada bir pazara gidin dolu dolu alışveriş yapın. Bu kan emicileri zengin etmeyin.
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Bizim burada pazarla aynı fiyat. Hatta pazarın olduğu günler marketler kampanya yapıp pazardan ucuza satıyorlar. Markette seçe seçe poşete koyuyorum, pazarcı seçmece yok diye bozuk atıyor. Sen pazara devam et, ama sakın, aracı kim neden böyle diye sanal düşman aramaya devam et. İSO ya stokçu demeye kalktılar biz stokçu değiliz diye kızdı. Kimse karnından konuşmasın, kimse suçlu gereğini yapsın ben mi yapayım?
  Cevapla
 • Yusuf inci 1 hafta önce Şikayet Et
  Millet olarak karar almalıyız en az iki hafta markerlerden alışveriş yapmıycaz
  Cevapla
 • Mehmet Metin ahraz 1 hafta önce Şikayet Et
  hiç kusura bakmayın, pazar esnafıda matketten geri kalmaz. manavdan aldığımı pazarda daha yüksek gördüm. telefonla haberlesiyorlar, haldan fiyat öğreniyorlar, gözümle gördüm. manavla pazar arasında en az üç lira fark var. zincir marketleri demiyorum. onlar zaten piyasayı belirliyor.
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Alış fiyatını göstermeli marketler fazlasına ceza
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle