Satış fiyatı 6-7 TL'ye düşen fasulye bu kez üreticisini üzdü

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde kilogram satışı fiyatının 11-12 TL'den 6-7 TL'ye düşmesiyle üreticisini üzdü.

Satış fiyatı 6-7 TL'ye düşen fasulye bu kez üreticisini üzdü
Satış fiyatı 6-7 TL'ye düşen fasulye bu kez üreticisini üzdü
GİRİŞ 05.08.2022 23:15 GÜNCELLEME 05.08.2022 23:15
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Şuhut'ta kurulan fasulye pazarında tarladan toplanan fasulyeleri satmak için getiren üreticiler kilogram fiyatı 6-7 TL'lere kadar düşen fasulyeden para kazanmadıklarını, maliyetleri kıl payı kurtardıklarına dert yakındı.

Fasulye üreticisi Bayram Akgün konuyla ilgili olarak, "Fasulye günden güne düşüyor. Sıcakta işçiyi bulamıyoruz. Fiyatlar geri çekiyor zaten sıcaktan kurumaya başladı. 15 gün sonra herkes fasulye aramaya başlayacak. Fasulye 6 liraya kadar düştü. Maliyeti yüksek geçen sene aldığımız geçen sene 140 liraya aldığımız gübre bu sene 650 liraya kadar çıktı. Şu anda para kazanmak zor işçi gübre masrafları zor kurtarıyor" dedi.

Fasulye üreticisi Kamil Korkmaz ise konuyla ilgili açıklamalarında, "Piyasa her geçen gün düşüyor. Şu anda 6 liraya kadar fiyatı düştü. Sonu ne olur bilmem" dedi.

KAYNAK: İHA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 26
 • Kaan 1 gün önce Şikayet Et
  6-7 ₺ yerinde toptan satışı,biz bunu pazarda 15 ₺'ye alıyoruz....Turşuyu bu fiyattan hesapla vatandaş.
  Cevapla
 • melikşah 1 gün önce Şikayet Et
  Yorum yapanlara bakıyorum da herkez üreticiye düşman olmuş yazık halinize üreticiyi kazanıyor sanıyosunuz değil mi çok yazık senin gencerene koyduğun fasulye için nekadar emek veriyor o üretici tahmin bile edemezsiniz mazotun litre fiyatını arabala gezerken şikayet edersin ama bu çiftçi o mazotu borçla alıp tarla sürmeye çalışıyor onu düşünmezsin 1 çuval gübre 850 tl bir işçi günde 200 tl yevmiye alıyor ama siz onu bilmezsiniz size bedava olsun kim zarar ederse etsin önemli değil yazık size yazık
  Cevapla
 • Yarışlı 1 gün önce Şikayet Et
  Şuhut fasulye pazarına ,bize uzak yakın farketmez tüm şehirlerimizden tedarikçilerin gelmesini bekliyoruz.Üreticilerimizin yetiştirdikleri fasulyeler kalite ve lezzet hususunda aranan ürün durumun da.Bizim tek eksiğimiz;Şuhutumuzun fasulyesinin gerekli tanıtımının yapılmadığı,Özellikle yetkililerin fasulyemizin tanıtımını yapmaları,tüm şehirlerimizden bu işi yapan tedarikçileri pazarımıza davet etmelerini istiyoruz.
  Cevapla
 • Misafir 1 gün önce Şikayet Et
  Ayıptır günahdır yapmayın bu ahların altında kalırsınız önceki gün istanbulda ben 20 tl nin az altında bir rakamla aldım bırada son tüketici alamıyor otada üretici ağlıyor diyecek söz bulamıyorum
  Cevapla
 • Vatan 1 gün önce Şikayet Et
  6-7 lira nelerine yetmiyor. Sonuçta tonlarca satıyorlar. Şu ortamda en acınası grup ücretli çalışan grup.
  Cevapla
 • Mustii 1 gün önce Şikayet Et
  Vatan üreticiye beddua edeceğine patronundan zam iste. Yoksa bir baltaya sap olamadın mı
  Cevapla
 • Gariban çiftçi 1 gün önce Şikayet Et
  Sen hiç 35 derece sıcakta fasulye topladın mı birader ne kadar acımasız olmuşsunuz Allah sizi bildiği gibi yapsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle