Çeyrek ve gram altına ilgi yükseldi

Geçtiğimiz aylarda başlayan düğün sezonuyla birlikte altına olan ilgi de arttı. Çeyrek ve yarım altın rağbet görürken, farklı bütçelere göre gramajı düşük altınlarda tercih ediliyor.

GİRİŞ 04.08.2022 12:16 GÜNCELLEME 04.08.2022 15:30
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Dünya genelinde güvenli bir liman olarak bilinen altın, revaçta olan yatırım araçları arasında yer alıyor. Düğün sezonuyla birlikte altına olan talep yükseldi.

Altın fiyatlarında iniş ve çıkışların yaşandığını ifade eden kuyumcu esnafı Onur Memiş, Altına rağbetin hiçbir zaman düşmeyeceğini belirterek, "Türk toplumunun örf ve adetlerinde altın güvenli bir yatırım aracı olarak görülür. Düğün sezonlarında özellikle yakın arkadaş çevresine takılmak için çoğunlukla çeyrek, yarım, gram, 0,25 gram altın şu an en çok rağbet gören altınların başında geliyor. Takı olarak takılmak için ise alım gücü daha kolay olan çıtır ürünler tercih ediliyor. Bu ürünlerin gramajı daha düşük oluyor" diye konuştu.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 3
 • Çare 3 gün önce Şikayet Et
  Altına dolara hatta kriptoya para yatıranlar açgözlüdür kim ne derse desin herkes nefsini hesaba çeksin
  Cevapla
 • merve 2 gün önce Şikayet Et
  parayı altına yatırmak ne zamandır aç gözlülük oldu, altın gibi malım olsun, açgözlülük olarak görenide ilk defa görüyorum...
  Cevapla
 • derinsu 3 gün önce Şikayet Et
  altina yatiran niye ac gözlü olsun. parasi olan alir altin. parasi deger kazansın insanların.
  Cevapla