Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık alım fiyatını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreni için geldiği Ordu'da fındık bahçelerini ve vatandaşları ziyaret ederken, daha sonra fındık fiyatlarını da açıkladı. Erdoğan, fındık alım fiyatının 54 lira olacağını duyurdu.

GİRİŞ 30.07.2022 17:50 GÜNCELLEME 30.07.2022 20:09
Bu Habere 222 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fındık alım fiyatını da açıkladığı toplu açılış töreninde Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda Ordu Stadyumu, Fatsa OSB ve Eğitim Yatırımları ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

FINDIK ALIM FİYATLARINI AÇIKLADI

Ordu hem üretim alanı hem rekolte itibarıyla ülkemizin 3'te birini karşılıyor. Biz iktidara geldiğimizde fındığın alım fiyatı 1 doların altındaydı. Şimdi biz bu rakamı 3 doların üzerine çıkardık. Bugün açıklayacağımız fiyatla üreticimizin yüzünü güldüreceğimize inanıyorum. Fındığın ortalamasını 54 lira olarak açıklıyorum. Bu yılın fındık alım fiyatının ülkemize hayırlı olmasını istiyoruz. TMO tüm hazırlıklarını tamamlamıştır.


 

"BUNLARI AŞABİLECEK KAPASİTEDEYİZ"

Ordu'yla beraber yol yürüdüğümüz müddetçe biz yorulmayız. Ülke ve millet sevdası yüreğimizde oldukça dünyaya sığmayız.

Demokrasi ve kalkınma mücadelemizde hep yanımızda olan Ordu'ya şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizi 2053 vizyonuna da sizlerle birlikte hazırlayacağız.

Geleceğimizi ipotek altına soktular. Ancak bugün tüm dünya krizin pençesindeyken, biz dolu dizgin hedeflerimize ilerlemeyi sürdürüyoruz. Elbette bizim de sıkıntılarımız var ancak biz bunları aşabilecek kapasitedeyiz. Yıllarca bu ülkeyi, milli iradeyi yok sayarak, darbelerle demokrasimizi yaralayarak, yokluk ve yoksullukla insanımızın belini bükerek engellediler.

CHP'nin karneyle benzin dağıtılan, ekmek dağıtılan dönemleri vardı. Bizim iktidarımızda hamd olsun böyle şeyler yok.

"20 YILDA ASIRLIK İŞLER YAPMAK MÜMKÜNMÜŞ"

Terörün belini kırdık. Artık terör diye bir bela yok. Büyük davanın son temsilcisi olarak bundan 21 yıl önce sizlerin huzuruna geldik. Gördük ki 20 yılda asırlık işler yapmak mümkünmüş.

Karşımdaki bu gençler 20 yaş ve altı. Parlamentoya girmek için 30 yaş seçilme yaşıydı. Biz bunu 18'e indirdik. Türkiye'de seçme ve seçilme yaşını 18'e indiren iktidar AK Parti olmuştur.

Ordu'ya da Giresun'a da böyle bir havalimanı yakışırdı. Aşkınan koşan yorulmaz. İşte biz de bunu yaptık. Demek ki oluyormuş.

PANKARTTAKİ MESAJI HATIRLATTI

Artık bu ülkeyi de, bu milleti de 20 yıl öncesine geri götürmeye kimsenin gücü yetmez. Türkiye üzerine hesapları olanların, hangi hesaplar içerisinde olduklarını biliyoruz. Her 10 yılda bir hizaya getirilen Türkiye yok. Biz ülke ve millet olarak hem insani sınamalardan alnımızın akıyla çıktık.

Şimdi önümüzde 2023 var. Hedeflerimize ulaşarak, ve kazanımlarımızdan taviz vermeyerek atlattığımızda önümüzde yepyeni bir dünya ve yepyeni bir gelecek olduğunu göreceğiz.

Karşımda bir pankart var. "Fındık dalda tekleme, Altılı masa Ordu'dan oy bekleme." Benim Ordu'm böyle işte. Haddini bildirir.

'BUNU KENDİSİ DE KABUL ETTİ'

Bunlar elit görse mertek sanacak. Bir zamanlar bu Bay Kemal SSK'nın başında değil miydi? SSK'yı batırmadı mı? Ne hale getirdi oraları. Şimdi hastanelerimizin her biri birbirinden güzel. Şimdi bir şehir hastanesi Ordu'ya yapıyoruz. Bu zata zaman zaman Bay Kemal diyerek takılıyorum. Bu zata zaman zaman Bay Kemal diyerek takılıyorum. En sonunda bunu kendisi de kabul etti. Ama seçimden sonra buna 'Emekli CHP Genel Müdürü'nü de eklemesi gerekiyor. Yıllardır kendisine, yalan siyasetini bırak dedik ama dinletemedik.

Bunların milletin değerleri, dertleriyle ilgili bir dertleri yok. Sıkıntıya düştüklerinde bir köşeye çekilip kahvesini yudumladığını 15 Temmuz'da gördük. Bu kadar yüreksiz çıkmaları bize dokundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fındık bahçesindeki fiyat diyaloğu kahkahalara boğdu
GALERİYE GİT
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 222
 • Qwert 1 yıl önce Şikayet Et
  Findik ici 100 tl idi simdi 200 tl olur Tabi ureten de hakli bir yonde. Kazancda azla yetinmek istemiyorlar
  Cevapla
 • Çapula çırpacı 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıskanmayın, sşzin de olmaz yoksa öyle kenardan fitne fesat kusar dyeursunuz
  Cevapla
 • cahil 1 yıl önce Şikayet Et
  fındık temel gıda ürünü değildir, fiyatta öncelik çiftçi düşünülmeli. verilen fiyat yüksek görünse de maliyeri de dikkate alınırsa çiftçi için sanıldığı kadar da yüksek değil
  Cevapla
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Fındığa Gerçekten çok iyi Fiyat verildi.
  Cevapla
 • kul 1 yıl önce Şikayet Et
  Seni gidi fındık kıran. .....kaç ton hasatin var.
  Cevapla
 • Çapula çırpacı 1 yıl önce Şikayet Et
  İyiye devam
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  az veriyor cifci yok oldu diyolar cok veiyo oy icin verdi diyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle