Yerli ve milli imkanlarla üretilen MEMAT kardeş ülkeye teslim edildi

Milli Savunma Bakanlığı, yerli ve milli imkanlarla üretilen 13 Mekanik Mayın Temizleme Aracı'nın (MEMATT) daha Azerbaycan Savunma Bakanlığı'na teslim edildiğini bildirdi.

GİRİŞ 30.07.2022 16:14 GÜNCELLEME 30.07.2022 16:14
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Bağlı şirketimiz, Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT) tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen 13 adet Mekanik Mayın Temizleme Aracı (MEMATT) daha Azerbaycan Savunma Bakanlığı'na teslim edildi. Bugüne kadar Azerbaycan'a ihraç edilen MEMATT sayısı 20'ye ulaşmış oldu. 

Dağlık Karabağ bölgesindeki mayınlı arazilerin temizlenmesinde kullanılacak MEMATT'lar kardeş Azerbaycan'a hayırlı olsun. Toplamda 20 adet MEMATT'ı kardeş Azerbaycan Ordusu'na kazandıran ASFAT personelimizi de kutluyoruz" denildi.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 9
 • Muhtar 1 yıl önce Şikayet Et
  kendi ülkesi ile gurur duymayan bir güruh var bunları neyapsa memnun edemiyor bu devlet çavuş oğlu alman bakana saydırdıya nereye gitti memnun olamayanların yanına sizi memnun etmekiçin seçmiyoruz cumhur başkanını millet memnun olsun yeter
  Cevapla
 • Vanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye üretmiyor diyenlere kapak olsun
  Cevapla
 • 1 inci ANDERUN 1 yıl önce Şikayet Et
  suriye sinirini mayindan temizleyelim
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Suriye sınırı zamanında mayindan temizlenmeseydi şuan ülkemizde ne göçmen vardı nede bir tehtid. Mayınlar temizleneli çok oldu çok
  Cevapla
 • serdar ar 1 yıl önce Şikayet Et
  turkiyede de once bunlarla arazi taranmali ki kayip vermeyelm !
  Cevapla
 • Sedef 1 yıl önce Şikayet Et
  Herkes bizim kardeşimiz ama bizim hiç kardeşimiz yok!
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Niye acaba
  Cevapla
 • Mustafa toprak 1 yıl önce Şikayet Et
  Senin olmayabilir. Ama Bütün müminler kardeştir. Gerçek müminler kardeştir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle