Samsun'da ekmeğe zam

Samsun'da ekmeğe yüzde 33,3 zam yapıldı. 3 TL olan 200 gram ekmek, 30 Temmuz Cumartesi gününden itibaren 4 TL’den satılacak.

Samsun'da ekmeğe zam
Samsun'da ekmeğe zam
GİRİŞ 28.07.2022 17:57 GÜNCELLEME 28.07.2022 17:57
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Artan maliyetler nedeniyle Samsun’da ekmek fiyat tarifesi yeniden belirlendi. Ekmeğin kilo fiyatı son tarife ile birlikte 15 TL’den 20 TL’ye çıktı. Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, artan maliyetler nedeniyle ekmek fiyatlarına zam yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, "Asgari ücret, masraflar ve un fiyatları düşünüldüğünde zam yapmak kaçınılmaz oldu" dedi.Zamlı tarifenin 30 Temmuz Cumartesi gününden itibaren geçerli olacağını açıklayan Güler, “200 gram ekmeğin fiyatı 4 TL oldu. Cumartesi gününden itibaren yeni fiyatlar uygulanacak. Artan maliyetler nedeniyle zam yapmak zorunda kaldık. Zam sonrası fırıncılar kendini idare eder duruma gelebilir. İnşallah bundan sonraki süreçte un fiyatları artmaz" diye konuştu.

"Asgari ücret, masraflar ve un fiyatları düşünüldüğünde zam yapmak kaçınılmaz oldu" diyen Güler, "Bu zammın normalde 1,5 ay önce yapılması gerekiyordu. Biz zammı şu ana kadar yapmamaya çalıştık. Simit fiyatlarında ise bir zam söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

Yeni fiyatlar

Güncel fiyat tarifesi ile 200 gram ekmek 4 TL, 1000 gram Karadeniz ekmeği 20 TL, 150 gram lavaş 4 TL ve 170 gram kıyma hamuru 5 TL olarak belirlendi.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 12
 • Gizli 3 ay önce Şikayet Et
  İlla İstanbul da Zam Oldu Orada Burada zam Oldu Diye konusacaginiza.. Ne fark ediyor ha orası ha burası İstanbul büyük şehir
  Cevapla
 • kaderr 4 ay önce Şikayet Et
  Zam yapmak için bayağı geç kalmışsınız. İstanbul da 5 TL İnşALLAH duymadınız.
  Cevapla
 • misafir 06 4 ay önce Şikayet Et
  iklim anlaşması meyvelerinin vermeye başladı
  Cevapla
 • Polat 4 ay önce Şikayet Et
  Bu gidisle fiyatlar avrupayi yakalayacak, alim gücümüz nasil olur bilemiyorum insallah o da paralel artar
  Cevapla
 • seko 4 ay önce Şikayet Et
  istanbul 6 tl ye koşuyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle