Cumhurbaşkanı, fındık fiyatını Ordu'da açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Temmuz Cumartesi Ordu’ya gelecek ve Altınordu Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlar ile buluşacak.

GİRİŞ 27.07.2022 15:44 GÜNCELLEME 27.07.2022 17:16
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynaklarından birisi olan ve Türkiye’de en çok Ordu’da üretimi yapılan fındığın fiyatını burada açıklayacak.

ÜRETİCİLER 55-60 TL BANDINDA FİYAT BEKLİYOR 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hasat sezonu açıklanacak olan fındık fiyatlarının üreticileri heyecanlandırdığını ve sevindirdiğini söyledi.

Karadeniz Bölgesi’nde fındık hasat sezonuna doğru yaklaşıldığını, 10 gün içerisinde hasada başlanabileceğini belirten Soydan, “Üreticilerimizi şu anda ilgilendiren sürecin en önemli tarafı fındık fiyatlarının açıklanması. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘30 Temmuz Cumartesi Ordu’ya gelerek fındık fiyatlarını açıklayacağım’ demesi fındık üreticilerimizi heyecanlandırdı. Gerçekten Ordu’da fındık fiyatlarının açıklanması kararının önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü fındık bölgesinde, Ordu’da fındık fiyatlarının açıklanması bizleri ve üreticileri umutlandırmıştır.

İyi bir fiyat bekliyoruz ancak üreticilerin de rakamlar üzerinde beklentisi var. Önceki yıla baktığımız aman 3 dolar üzerinde fiyatın verildiğini gördük, üreticilerimiz de şuanda 3-3,5 dolar seviyesinde yani 55-60 TL bandında bir fiyatın oluşmasını bekliyor" dedi.

FINDIK FİYATLARININ HASATTAN ÖNCE AÇIKLANMASI ÖNEMLİ 

“Özellikle hasat zamanından önce fındık fiyatlarının açıklanması çok önemli” diyen Soydan, “Üreticilerimiz fındığını kaç paraya satacaklarını görerek bahçeye girecek ve bu da üreticilerimizin elini güçlendirecek ve ona göre hazırlıklarını tamamlayacak. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin de fiyatlar açıklandıktan sonra pazara girmesi ve depolarını açması önemli olacaktır. Rekolte bu sezon iyi bu da üreticilerimizin birkaç yıldır bahçelerinde ziraat odalarının ve tarım müdürlüklerinin desteğiyle yaptıkları çalışmalar verimi arttırmıştır. Üreticilerimiz kazandıkları zaman sektör ve ülkemiz kazanacak. Önemli dünlere geldik, inşallah güzel bir fiyat açıklanır ve üreticilerimiz memnun olur, güzel bir hasat sezonu geçiririz” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 26
 • Muhtar 4 ay önce Şikayet Et
  35 tl
  Cevapla
 • tepki 4 ay önce Şikayet Et
  iyi de devlet niye acikliyor dernek kur yada malini kendin sat her seye devlet mi garanti verecek bunca yildir yapiyorsan bir dernek kur is yeri kur al topla sat
  Cevapla
 • LALA 4 ay önce Şikayet Et
  Derneği kur sonra kayyım iste olurmu.
  Cevapla
 • bu baska 4 ay önce Şikayet Et
  fındık diger ürünlere benzemez. tek başına en büyük tarım ihracat ürünü.
  Cevapla
 • Hakikat 4 ay önce Şikayet Et
  Dinsiz, donsuz insanların yönettiği derneğe kim nasıl güvenecek . devlet en iyisidir.
  Cevapla
 • türbedar 4 ay önce Şikayet Et
  serbest piyasa yapılsın, okadar çile çekilecek fiyatı başkası belirleyecek,
  Cevapla
 • Vatandas 4 ay önce Şikayet Et
  Sizi Kastamonu da da gormek isteriz burayi unutmayin . Siz gelinde burdakiler bi toparlansin
  Cevapla
 • ayhan 4 ay önce Şikayet Et
  Bir yandan Meral bir yandan Kemal önüne gelen her konuda mavi boncuk dağıtıyor bol keseden vaatlerde bulunuyorlar.En son fındığa Meral 74 Tl diye atışa geçmişti.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle