KYK'da sürecin nasıl işleyeceği belli oluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kredi borçlarına ilişkin tahsilatta sadece anaparanın alınacağına yönelik verdiği müjdenin ardından gözler, sürecin nasıl işleyeceğine çevrildi.

GİRİŞ 20.07.2022 07:27 GÜNCELLEME 20.07.2022 10:11
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Düzenlemede ödenen taksitlerdeki enflasyon farkının iade edilip edilmeyeceği merak ediliyor. Düzenlemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı günden itibaren geçerli olacağını ve tahsilatın durdurulacağını kaydeden AK Parti kurmayları “Torba kanununa eklenecek bir madde ile düzenleme yapılır. Meclis 1 Ekim’de açıldığı için yapılacak çalışma o zamana kadar hazırlanacak. Ancak bu süreçte Maliye Bakanlığı tahsilatı durdurabilir. Yapılacak çalışma geçmişe yönelik bir düzenleme olmaz, geleceğe yönelik olur. Tahsilat bu şekilde sağlanır” değerlendirmesinde bulundu.

HACİZLER ASKIYA...

AK Parti kurmayları yeni düzenleme yürürlüğe girinceye kadar borcunu ödeyemeyenler için başlatılmış tahsilat (Haciz) işlemlerinin askıya alınacağına dikkat çektiler.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 25
 • Türkiye 81 4 ay önce Şikayet Et
  Düzenli olarak ödeyenler "enayi" yorumu yapanlara; Dedem 8 yıl, Babam 4 yıl, Amcam 2yıl, Büyük abim 20 ay, Diğer abim 18 ay, Kardeşim 15 ay, Büyük oğlum 12 ay, Küçük oğlum 6 ay Yeğenim 27 gün bedelli askerlik yaptılar. Şimdi ne diyelim??? Çok askerlik yapanlar "enayi mi?", "benim ne suçum vardı mı?" diyecek. Bazen askerlik olur, bazen SGK sistemi olur, bazen vergi düzenlemesi olur devlet bir karar verir ve uygulanır. Bu durumdan zarar veya kar elde edenler olacaktır.
  Cevapla
 • Polat 4 ay önce Şikayet Et
  secim yakın hükümet her konuda seferber oluyor petrol fiyatlarinda da yariya yakın bir indirim yapabilir bu seçim hayat memat meselesi ak parti ve Turkiye icin bence .
  Cevapla
 • izmitli 4 ay önce Şikayet Et
  her zaman olduğu gibi dürüst vatandaş enayi yerine koyuldu hep böle
  Cevapla
 • Mehmet... 4 ay önce Şikayet Et
  Saxece kendini düşünmeyi bırak
  Cevapla
 • ali 4 ay önce Şikayet Et
  gençlik ve spor bakanlığının sayfasında bir açıklama yapılsa ne olur kıyametmi kopar illahi herşeyi cumhurbaşkanımı açıklayacak
  Cevapla
 • Duyarlı 4 ay önce Şikayet Et
  Şu anda taksit ödeyenlerin ödemeleri durdurulmalı. Yasa çıktıktan sonra ödemeleri borca mahsuben hesaplanır. Ana para tamamlandıktan sonra ödeme kesilir ve borç kapatılır. borcuna sadıklar korunmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle