Bakan Kasapoğlu'ndan KYK açıklaması: Müjdeleri Cumhurbaşkanı açıklayacak

"KYK kredi faizleri silinecek mi?" sorusuna Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çalışmaların tamamlandığını belirterek "Her şey hazır Kabine sonrası müjdeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak" dedi.

GİRİŞ 16.07.2022 11:45 GÜNCELLEME 16.07.2022 13:29
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap vererek "Kılıçdaroğlu faiz diyor. Faiz ise faize en karşı biziz. Bu bir faiz uygulaması değildir" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız bununla ilgili açıklama yaptılar. Bizim genç odaklı siyasetimizi konuşuyoruz. Biz, özellikle gençlerimizin fırsat eşitliği noktasında artık her ilde 1 üniversite var. Genç odaklı siyasetimizin diğer bir yönü öğrenci harçlığı gündemde yok. Krediye burs sitemi en gelişmiş altyapı bizde. Türkiye’de kurumsal olarak burs sistemini Türkiye’nin gündemine getiren Cumhurbaşkanımızdır.

KASAPOĞLU'NDAN KILIÇDAROĞLU'NA FAİZ CEVABI

500 binden fazla öğrenciye bursa sağlıyoruz 1 milyondan fazla öğrenciye kredi sağlıyoruz. Gelinen noktada Kılıçdaroğlu diyor ki faiz... Faize en karşı olan biziz bu bir faiz uygulaması değildir. Burada tamamiyle 351 sayılı yurt hizmetleri kanununda yer alan uygulamadır. Rakamların bu anlamdaki istikrarın farklı durumda olması sebebiyle farkı gelişmeler oldu. Hiçbir konjonktüre öğrencilerimize kurban etmeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli adımları atacağız çalışmalarımız her şey hazır.

Gençlerimizi fırsatçıların malzemesi halin getirmeyiz kimseye müsaade etmeyiz. Bugüne kadar ne yaptıysak bundan sonra da aynı özveriyi sunacağız.

Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 6
 • Ücretli öğretmen 4 ay önce Şikayet Et
  Ücretli oğretmenler de kadro müjdesi bekliyor.
  Cevapla
 • Türkiye 81 4 ay önce Şikayet Et
  Tabii yaa... Kpss sınavını kazanma becerisini gösterme, bedavadan atama iste.. Oldu yavrum, yarın gel başla.
  Cevapla
 • Duyarlı 4 ay önce Şikayet Et
  Borcuna sadakat göstererek ödemeye devam edenlere de bir iyilik yapılmalı. Devam edenlerin ana para tutarı biter bitmez borçları kapatılmalıdır. Devlete olan güven sarsılmamalı.
  Cevapla
 • Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  her vergisini cezasini günü gününe ödeyen bir vatandaş olarak kendimi enayi olarak görüyorum.
  Cevapla
 • Zaza 4 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkede dürüst vatandaş herzaman kaybediyor.
  Cevapla
 • Turan 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım okullar tatile girdiği halde ünüversite kyk yurtları niçin yurt parası alıyor?Öğrenci evinde.Olmadığı yurda neden ödeme yapıyor?Haksızlık değil mi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle