Hane başına 7 bin 200 lira verilecek: Başvurular e-Devlet üzerinden başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Aile Destek Programı'nın detayları netleşti. Başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak destek programı için hane başına 7 bin 200 TL'ye kadar ödeme yapılması planlanıyor.

GİRİŞ 13.07.2022 11:37 GÜNCELLEME 13.07.2022 11:59
Bu Habere 204 Yorum Yapılmış

Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Erdoğan'ın sözlerinin ardından vatandaşlar da programın detaylarını merak etmeye başladı. Merakla beklenen detaylar belli oldu.

4 MİLYON HANEYİ KAPSAYACAK

Buna göre 4 milyon haneyi kapsayacak destekle ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca düzenli ödeme yapılacak. Destek için başvurular alınmaya devam ediliyor. Değerlendirme sonucunda hanelere gelir durumlarına göre yıllık 7 bin 200 liraya varan karşılıksız nakit ödeme yapılacak.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılabiliyor. İhtiyaç sahibi herkes destekten yararlanabilecek. Daha önce hiçbir sosyal yardımdan faydalanmamış vatandaşlar da başvuru yapabilecek.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 204
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Destek den çok zamları durdurun artık bir şey alınacağı kalmadı paranın alım gücü yok artık geçinemiyoruz artık devlet okulların da ana sınıf ın dan da aidatları kaldırın artık zaten şartlar zor bir de aidat mı ödeyelim her ay zaten geçinemiyoruz
  Cevapla
 • halk 1 yıl önce Şikayet Et
  Koca devletin hattına ulaşamıyoruz arkadaş... 2 gün 6 kez ve 30 dk sonrasında ulaştım ama gene işim görülmedi. Neymiş sistemde güncelleme varmış... o zaman 144 arayan bir kişiyi sesli kayt sistemi uyarsın o halde...
  Cevapla
 • Savaş Açıkgöz 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne verirsen ver, ne yaparsan yap;milletin çoğu nanKÖR, parayı alıp küfreden mi,belâ okuyan mı!? Gerçek ihtiyaç sahibi ni devletimiz iyi araştırmalı yoksa çoğu ÇAKAL!!!?
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  500 deyil 200
  Cevapla
 • Ramo 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye bir merhamet Devletidir . 20 yıldır her zorlukta Milletine tam destek vermiştir . Yaşasın Güçlü Yeni Bağımsız Türkiye.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle