İlaca zam geldi, eczacıların kâr oranları artırıldı

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, bugünden itibaren geçerli olmak üzere tüm ilaçlara yüzde 25 zam geldi.

GİRİŞ 08.07.2022 09:13 GÜNCELLEME 08.07.2022 15:15
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar’a göre ilaçlara zam yapıldı.

Madde 2’ye eklenen geçici bir madde ile, beşeri tıbbi ürünlerine fiyatlandırılmasında kullanılan Türk lirası cincinden bir Euro değerinin, 2022 Temmuz’da yüzde 25 artırıldığı belirtildi.

ECZACILARIN KÂR ORANLARI ARTIRILDI

İlgili karar ile eczacı karlarında da artışa gidildi.

Buna göre ilaçların depocuya satış fiyatının 100 TL’ye kadar olan kısmı için eczacı kârı yüzde 25’ten yüzde 28’e, 100-200 TL arasında olan kısmı için yüzde 16’dan yüzde 18’e ve  200 TL üstünde kalan kısmı için yüzde 12’den yüzde 13’e çıkarıldı.

İlaçlarda depocuların kâr oranları ise değişmedi.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 15
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet maaşlara zam yapar peşinden fırsatcılar zam yaparak hemen acığı kapatırlar bu gidiş iyi bir gidiş değil Allah sonumuzu hayır ettinsin
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah büyük
  Cevapla
 • mehmet007 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten devlet bedava veriyor ALLAH razı olsun !kemal kıloçdaroğlu döneminde para ile alamıyorduk,bulamıyorduk!kansersen bittin kılıçdaroğlu döneminde evini arabanı tarlanı satardın yetmezdi
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Eczanelerin ekserisi batak. Ya devlet kendi eczanesini acacak yada zincir marketlere devredilecek. Eczacilik madden bitmis durumda. Ilac fiyati yuzde yuz artsada kurtarmaz.
  Cevapla
 • petrolcü 1 yıl önce Şikayet Et
  altlarındaki arabalara bak, oturduģu evine bak anlarsın.
  Cevapla
 • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
  desene emeklinin ödediği katkı payı yüzde 25 artacak,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle