Sözleşmeli çalışanlara kadro verilecek mi? AK Parti tarihi duyurdu

Son dakika haberi: AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Ekim'de sözleşmelilerin kadroya alınması konusunun ele alınacağını duyurdu.

GİRİŞ 05.07.2022 13:42 GÜNCELLEME 05.07.2022 16:05
Bu Habere 133 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Sözleşmeli çalışanlara kadro yolu açılıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Ekim'de sözleşmelilerin kadroya alınması konusunun ele alınacağını duyurdu.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Dodurga'daki seçimler, '6+1 yemek yeme ittifakı'nın sandığa gömüldüğü tarih olarak tarihe geçti." dedi.

"AK PARTİ'NİN ADAYI OYLARIN YÜZDE 90'INI ALDI"

Akbaşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yeniden belde statüsü kazanan Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimde AK Parti adayının oyların yüzde 90'ına yakınını alarak seçildiğini söyledi.

Türkiye'nin, yaklaşık 1200 seçmenin oy kullandığı canlı bir anketi yaşadığını dile getiren Akbaşoğlu, Dodurga seçiminden önce "Cumhur İttifakı'nı sandığa gömeceğiz, iktidar gidici." diyenlerin, beyanatlarında çark ettiğini ve söylemlerinin mahcubiyetini yaşadığını belirtti.

Haziran 2023 seçimlerinin en isabetli ve doğru anketinin, Dodurga'da ortaya koyulduğuna işaret eden Akbaşoğlu, "Dodurga'daki seçimler, '6+1 yemek yeme ittifakı'nın sandığa gömüldüğü tarih olarak tarihe geçti. Bu sonuçlar milletimizin teveccühünün AK Parti ve Cumhur İttifakı'ndan yana olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu sonuç aynı zamanda Haziran 2023 seçimlerinin ilk turda açık ara şekilde AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın zaferiyle sonuçlanacağının bir göstergesi." değerlendirmesinde bulundu.

Haziran 2023 seçimlerinin işaret fişeğini Dodurga'dan fırlattıklarını söyleyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Akbaşoğlu, "Çankırı'nın bütün ilçeleri, beldeleri Cumhur İttifakı'nın kalesidir. Kalelerimizi asla yıkamayacaksınız. Milletimiz AK Parti'ye, hizmete, esere oy verdi. Cumhur İttifakı kazandı, 6+1 ittifak yerle yeksan olarak açıkça kaybetti. İster tek tek isterse 6+1 yani 7'li olarak karşımıza çıksınlar, yine kaybedecekler." görüşünü paylaştı.

SÖZLEŞMELİLERE MÜJDELİ HABER

Bütün çalışanları ve emeklileri ilgilendiren zammın, bayramdan önce ödeneceğini bildiren Akbaşoğlu, şöyle devam etti:

"Ne söylediysek yaptık, yaptıklarımızı söyledik. '5 adım atacağız' demiştik. 'Asgari ücreti iyi bir noktaya taşıyacağız. Memur ve emeklilerin maaşlarını düzenleyeceğiz. 3600 ek göstergeyi yasalaştıracağız. Sözleşmeli personelin durumunu ele alarak haklarını yasalaştıracağız. EYT'li kardeşlerimizin durumunu ele alarak 2022'de bunları neticelendireceğiz' dedik. Allah'a çok şükür bunların ilk üçünü gerçekleştirdik. 3600 ek gösterge ile ilgili neticeleri görüyoruz. Bu yasa artık uygulanıyor.

İnşallah bu konuyla ilgili de söylediğimiz üzere ekim ayında Meclisimiz açıldığında hemen gündemimize sözleşmeli personelin, mali ve sosyal haklarının ele alınması ve kadro hakkının ele alınması suretiyle bu kesimin durumlarının yasayla netleştirilerek daimileştirilmesi söz konusu olacak. Bu çalışmanın hemen akabinde EYT'li kesimin durumu ele alınarak bu da çözümlenmiş olacak. Verdiğimiz sözleri adım adım gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar ne söz verdiysek yaptık, bundan sonra da sözlerimizi aynen yerine getireceğiz."

"DEMOKRASİ AŞIKLARI, DARBECİLERİ DESTEKLEYENLER DEĞİLDİR"

3 Temmuz'da 6 siyasi parti genel başkanının bir araya gelmelerinin ardından yapılan ortak açıklamaya da değinen Akbaşoğlu, "Vardıkları sonuç, 'güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek'. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmeyle ilgili 'Cumhurbaşkanının, demokrasiye aşık bir kimse olması' gerektiği ile ilgili bir beyanları var. Çok somut bir soru soruyorum, bu cevabı arıyorum ama bulamıyorum. Bütün bu 6+1 ittifakın bileşenleri demokrasiye aşık Cumhurbaşkanı adayını kime seçtirecekler? Millete mi, Meclis'e mi?" diye konuştu.

Muhalefetin, doğrudan milletin cumhurbaşkanını seçme yetkisini milletin elinden almak istediğini söyleyen Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

"Millete güvenmiyorlar. Biz milletimize güveniyoruz, milletimiz de bize güveniyor. Çankırı Dodurga seçimleri işte bunun ispatı. Onun için panikteler. Bundan sonraki süreçte muhalefetin çok daha saldırgan olma ihtimalini buradan görebiliyorum. Kendilerini sükunet ve millet iradesine, milletin hakemliğine saygı ve aynı zamanda da centilmence hareket etmeye davet ediyorum. Millet ne derse o olur.

Demokrasi aşıkları, darbelerin, darbecilerin yanında yer alanlar, darbecileri destekleyenler değil, darbeye karşı gelenlerdir. Biz kefenimizi giyerek 15 Temmuz darbe ve işgal girişimine karşı çıkanlarız. Demokrasi aşıklığı ancak böyle olur. Demokrasi aşıklığı, tankların arasından sıvışıp darbeyi televizyon karşısında kahve içerek seyretmekle olmaz. Bu manada Sayın Kılıçdaroğlu'nun yiyecek çok tekne ekmeği var. Demokratlık kim, siz kim?"

KAYNAK: AA
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Gündem Sorumlusu olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 133
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  10 SENEDİR 4/B SÜRESİZ SÖZLEŞMELİYiM ARTIK BİZE DE KADRO VERCEKLER HERHALDE
  Cevapla
 • Gerçekler 1 yıl önce Şikayet Et
  Esas kadroyu İBB de kadro diye iştirak şirketlerinde çalışan bütün çalışanların kadro ya geçmelerini sağlayın sözleşmeli diye ayrım yapılmasın bu çok yanlış hiç-bir yasal dayanağı olmayan nasıl kadrolu olur bastan yanlış yapıldı 4 a lı kadrolu olmaz özelle hiç farkı yok bizlere kadro verilsin tayin hakkı verilsin herkez istediği yere atana bilsin istanbul boşalır pahalılık biter her şey düzelir
  Cevapla
 • Vatan Sevdalısı 1 yıl önce Şikayet Et
  Sözleşmeli personel kadroya ivedilikle geçmesi lazım. Bu güzel çalışmanın sonucu hayırlı olur. İnşALLAH. Emeğinizden dolayı Cenab-ı ALLAH CC razı olsun. İyiki varsınız.
  Cevapla
 • Küskün 1 yıl önce Şikayet Et
  Eyt emeklilik bekliyoruz
  Cevapla
 • Hadi gari 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya iş verin yada emekli yapın eyt
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle