Talep patladı, fiyatı 6 katına kadar çıktı

Tatil sezonunda otel ve kiralık ev fiyatlarının yüksek olması, çadır kamplarına ilgiyi artırdı. Artan taleple birlikte çadır fiyatları da yükseldi. Geçen yıl 60 liraya sattılan kamp çadırı bu yıl 350 liradan satılmaya başlandı.

Talep patladı, fiyatı 6 katına kadar çıktı
Talep patladı, fiyatı 6 katına kadar çıktı
GİRİŞ 05.07.2022 10:00 GÜNCELLEME 05.07.2022 17:25
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Otel, pansiyon ve kiralık evlerin astronomik fiyatlara ulaşması, tatilcilerin çadır kamplarına ilgisini artırdı. Ancak artan talep çadır fiyatlarının da yükselmesine neden oldu. Kamp malzemeleri mağazası işletmecileri çadır fiyatlarında da 6 katına varan bir artış olduğunu belirterek, 3 kişilik çadır fiyatının bir yılda 60 liradan 350 liraya çıktığını bildirdi. Buna rağmen çadır tatilini daha uygun bulan insanların, yoğun talebiyle karşılaştıklarını ifade ettiler.

"GEÇEN YIL 60 LİRAYA SATTIĞIMIZ KAMP ÇADIRI BU YIL 350 LİRA"

Kamp malzemeleri mağazası işleten Ercan Calbaz, çadır fiyatlarının ilgilen dolayı her yıl arttığını ifade ederek, "Ekonomik şartlardan dolayı her yıl çadır talebi artıyor. Fiyat uygunluğu, doğa ile iç içe olmak, bunlar göz önünde bulundurulduğunda bir talep artışı var. Geçen yıl 60 liraya sattığımız kamp çadırının fiyatı, bu yıl 350 liradan başlıyor" dedi. Kamp malzemeleri satışı yapan Recep Tayyip Doğan ise, otel fiyatlarının artması nedeniyle insanların çadır kamplarına yöneldiğini belirterek, "İnsanlar bu durumda en kolay yolu çadır kurmakta buldu. 300 liralık bir çadırla mevsimlik kamp yapılabilir. Ancak geçen yıl 3 kişilik bir kamp çadırı 300 liraydı, bu sene fiyatlar 450 liradan başlıyor. Kamp teferruatı biraz fazla, yalnızca tabak ve çanak almakla olmuyor. Tuzluk, bıçak, kamp ocakları da alınmalı. Güzel bir kamp çantası oluşturmak yaklaşık bin lira maliyetinde oluyor. Sandalyelerimizin fiyatları ise 200 ile 900 lira arasında değişiyor" şeklinde konuştu.

"BİR HAFTALIK TATİL 20 BİN TL OLUNCA, TERCİHİMİZ ÇADIR KAMPLAR" 

Otel fiyatlarından dolayı bu yıl kamp yapmayı tercih ettiğini belirten Özlem Demirel, "Eskiden otellere gittiğimiz zaman, makul ücretlerle gidip bir haftalık tatilimizi yapabiliyorduk. Artık inanılmaz ücretler var. Bir haftalık tatil 20 bin liraları buluyor. O yüzden kamp alanlarını daha çok tercih ediyoruz. Hem doğanın içerisindesiniz, hem tatil yapabiliyorsunuz. Güzel bir ortamda uygun bir fiyata tatilimizi yapıyoruz" dedi. (DHA)

KAYNAK: DHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 3
 • Faruk 1 ay önce Şikayet Et
  60 liraya naylon poşet alir anca
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Dahada fazlaya satılsın. İnsanlarda bir tatil furyası başladı. Senede belki enne babasını yakın akrabasını ziyarete gidemeyen. (Sözde parasızlıktan. )tatil sanki üzerine farz ayn gibi. Tatile gidecek.
  Cevapla
 • Engin 1 ay önce Şikayet Et
  Bir ürün talep görünce neddn fazla zsm olur... Bsna göre bu hırsızlık.. Maliyet artışı yok ürün var vs aynı fiyata sat elindd yoksa yok de.. Özdllikşe gıda da aynı. Ya arkadaş pırlantada yap vs vs işlerde yap zaruri ihtiyaçlarda bu soygundur.. Adam 1 senedd stacağı malı 2 ayda satıyor üstüne zam yapıyot.. Ulen fazla sat fazla kazan zam niye
  Cevapla