Asgari Ücret yönetmeliği değişti! Resmi Gazete'de yayımlandı

Asgari ücret yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Değişiklikle, asgari ücrete yapılacak ara zam temmuz ayı itibarıyla yürürlüğe girecek.

GİRİŞ 01.07.2022 01:35 GÜNCELLEME 01.07.2022 10:11
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Düzenlemeyi içeren, Asgari Ücret Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenen ücretler Resmi Gazete'de yayımlanacak ve komisyon kararında başka bir yürürlük tarihi belirtilmediği takdirde yayımlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girecek.

Önceki düzenleme, komisyonca belirlenen ücretlerin Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihi izleyen ayın ilk gününden itibaren yürürlüğe girmesini öngörüyordu.

Yapılan değişiklikle, çalışanların yeni asgari ücret düzenlemesinden komisyonun belirlediği tarihten itibaren ya da Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte yararlanması sağlandı.

Komisyonun çalışmalarını tamamlamasının ardından yeni rakamın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 53
 • Okuyorum 1 ay önce Şikayet Et
  Adam 40-45 yaşında emekli olmuş (daha genç yaşta olanda var onu es geçtik) Türkiye de yaşam ortalaması 70 yani devlet 25 yıl içerisinde 5000 gün pirim yatıranı emekli etmiş. 25-30 yıl ARALIKSIZ maaş vermiş. Diyelimki emekli adam öldü eee bittimi, yok arkada kalan eşi ve bekar kızı evlenene kadar maaş alıyo, EMEKLİ AZ ALIYORMUŞ, emekli olma o zaman.
  Cevapla
 • Gerçekci 1 ay önce Şikayet Et
  Sen emekli olunca asğari ücretin yarısını alda o zaman düşüncelerini .anlat..
  Cevapla
 • ÖNCE VATAN 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH rızası için bir kere de halinize şükredin BE
  Cevapla
 • Tual 1 ay önce Şikayet Et
  Allah’a şükrediyoruz bizim halimizi düşünmeyenleri değil bencilleri değil duymamazlıktan görmemezlikten gelenleri değil kul hakkı yiyenlere değil
  Cevapla
 • Fatih Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Kendi nefsinizi düşünmeyi bi kenara bırakın
  Cevapla
 • Tual 1 ay önce Şikayet Et
  Nefis değil hak
  Cevapla
 • emekli SSK'lı 1 ay önce Şikayet Et
  SSK'lı emeklinin maaşı asgari ücretin çok altında kalması tam bir fiyaskodur. İntibak bekleyen milyonların akıbeti belirsiz, iktidar ısrarla sandığa gelmeyin diyor sanki.
  Cevapla
 • Tual 1 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanı keşke emeklilerde müjde diye çıkıp konuşma yapsaydı. Emekli aylardır müjde bekledi emeklinin maaşı İsveç fillandiye NATO arasında kaynadı maalesef
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle