En düşük emekli maaşı 3500 TL'ye çıkıyor

AK Parti, 3600 ek gösterge, en düşük emekli maaşı ve çeşitli nedenlerle üniversite öğrenimi yarım kalanlara eğitime geri dönme imkanı veren öğrenci affının da yer aldığı ekonomiye ilişkin yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

GİRİŞ 29.06.2022 10:20 GÜNCELLEME 29.06.2022 22:22
Bu Habere 136 Yorum Yapılmış

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor.

Verilen önergeyle en düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL’ye çıkarılacak.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 136
 • Dr. Teknik 5 ay önce Şikayet Et
  Onca yıl çalışıp emekli olan insanlar için haysiyet kırıcı bir rakam. En düşük emekli aylığı asgari ücret kadar olmalı. Bunların içinde kiracı olan çok. İnsan izzet-i nefsini ezdirmeden yaşayabilmeli. Devletin bu gücü var. Ayrıca biraz da patronların cebine dokunsun. Hep dar gelirli insanlar çekmesin zorluğu...
  Cevapla
 • En az yuzdeyetmisbes 5 ay önce Şikayet Et
  Taban aylik asgari ucretin yuzde 75 sinden az olamaz diye bir onerge getirip yasalastirinda millet yeni yasa cikacakmi taban aylik artacakmi diye beklemesin bir seferde bir kurali oturtun emekliye az da olsa nefes alacak bir imkan saglansin.
  Cevapla
 • Teknik aciklama 5 ay önce Şikayet Et
  Diyelim secim atmosferi gecti taban aylik 3000 tl bir sonraki secime kadar arttirilmadi bu şu demek emeklilik sisteminde öz ayligi 1500 lira olan kisi (daha aşagi olani bile olabilir) enflasyon farklari öz ayligini 3000 e cikarana kadar hic zam almayacak demektir. Iktidar muhalefet milletvekilleri hep beraber gelin bir hayra imza atin. Taban aylik oz aylik olsun ve enflasyon guncellemeleri bunun uzerine insa edilsin. Yetmez ama mevcut emeklilik sistemin gecim sartlarinin çok gerisinde kalan haline bir nebze merhem olun.
  Cevapla
 • Kime güvensek 5 ay önce Şikayet Et
  19 yıl çalışıp emekli olan akrabam 2800 alıyor. 15 gün sigorta yatırıp sigortalı çalışan diğer tanıdık 4000 alıyor. Bu ne saçma sistem. 30 yıl çalışmış öğretmen emeklisib5400 alıyor. Adalet hak getire
  Cevapla
 • Garip 5 ay önce Şikayet Et
  Yardımcı hizmetlerde çalışanlara ikramiye verilsin işçiyle aynı işi yapıyorlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle