FETÖ’cü şirketler için yolun sonu

Yargıtay, Naksan Holding'e ait tüm şirketlerin müsaderesine karar verdi. Kararla tüm şirketler Nakıboğlu ailesinden çıktı, devlete geçti. Kararın FETÖ’nün finansörü diğer şirketler için de emsal olması bekleniyor

FETÖ’cü şirketler için yolun sonu
FETÖ’cü şirketler için yolun sonu
GİRİŞ 25.06.2022 15:52 GÜNCELLEME 25.06.2022 15:52

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) önemli finansörlerinden biri olan, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminden sonra Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan Naksan Holding'de müsadere kararı onandı. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Gaziantep'te kurulu Naksan Holding davasında kişiler ve şirketlerle ilgili yerel mahkemenin temyiz başvurusunu sonuçlandırdı. Naksan Holding'e ait tüm şirketlerin müsaderesine karar verdi. Yargıtay'ın kararıyla söz konusu şirketler Nakıboğlu ailesinden çıktı, devletin mülkiyetine geçti.

TAHLİYE YOK

Yapılan inceleme sonucunda Cahit Nakıboğlu, Taner Nakıboğlu ve Emre Nakıboğlu ile ilgili verilen kararların bir kısmı bozuldu. Üç sanıkla ilgili bozma verilen kararlar yerel mahkemede yeniden görüşülecek. Tutuklu sanıkların tahliyelerine yönelik bir karar ise çıkmadı. Yargıtay, Ferhan Nakıboğlu, Cihan Dağcı ve Murat Zar ile ilgili kararları onadı. Böylece tutuksuz yargılanan Ferhan Nakıboğlu da cezaevine gönderilecek. Tutuklu yargılanan Cihan Dağcı ve Murat Zar'ın ise tahliyeleri bekleniyor.

KAYNAK: SABAH
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz