Bera Holding'den çalışanlarına ek zam

Bera Holding, bünyesinde bulunan toplam 4 bine yakın çalışanına yüzde 20+1.000 lira ek zam kararı aldığını duyurdu.

Bera Holding'den çalışanlarına ek zam
Bera Holding'den çalışanlarına ek zam
GİRİŞ 16.06.2022 11:06 GÜNCELLEME 16.06.2022 11:10
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

era Holding, çalışanları yüzde 20+1.000 lira ek zam kararı aldı. Konuya ilişkin Bera Holding'den yapılan açıklamada, salgının tetiklemiş olduğu ve akabinde Ukrayna-Rusya savaşı ile daha da belirginleşen olumsuz küresel etkiler ışığında, ülke olarak ekonomik tehditlerin hakim olduğu zor bir dönemden geçildiği belirtildi.

Çalışanların bu ve benzeri belirsizlik ortamlarında iş güvencesinin sağlanması ve ailelerinin benzer olumsuzluklardan asgari şekilde etkilenmesinin odak alanları olduğu vurgulanan açıklamada, böylesine büyük global ve ulusal olumsuzluklara karşın, fedakar şekilde holdingi ve ülkeyi büyütmeye devam eden çalışanların ücretlerini 6 aylık kısa bir sürenin ardından yeniden gözden geçirme gerekliliğinin doğduğu ifade edildi.

Açıklamada, holding bünyesinde maaş zamlarının yıllık olarak belirlendiği, buna mukabil ara dönemlerde zam uygulamasının yapılmadığı aktarıldı.

2022 yılı başında yapılan yüzde 50'lik anlamlı artışa rağmen, çalışanların maruz kaldığı yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı sonrasında yeni kararlar alındığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere tüm çalışanlarımıza yüzde 20+1.000 TL ilave ücret artışı kararı alınmıştır. Özellikle alt ücret bandında yer alan çalışanlarımızı merkezime aldık. Yapmış olduğumuz bu düzenleme ile düşük bantta yer alan arkadaşlarımızda yüzde 43 gibi değerli bir artış oranına ulaşılmıştır. Yeni düzenleme Ocak 2022'ye kıyasla toplamda yüzde 83'e varan bir artışa da işaret etmektedir. Bera Holding olarak son yıllarda elde etmiş olduğumuz istikrarlı finansal başarılarımızın çalışanlarımız ile paylaşılması, önceliklerimiz arasındadır. Hedefimiz böylesine zorlu ekonomik koşullarda çalışanlarımızın refah düzeyini artırarak birlikte yeni başarı hikayelerine imza atmak olacaktır."

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 5
 • Umut 1 yıl önce Şikayet Et
  Bera Holdink Yönetim Kurulunu Teprik Ederim Çalışanlara Değer Verdikleri için Daha ileriye Hep Beraber Bera Holdink Çalışanı
  Cevapla
 • Mavi 1 yıl önce Şikayet Et
  İşte şimdi büyük bir firma oldular. Büyüklük vermekle olur. Tebrik ederim
  Cevapla
 • Mkavuk 1 yıl önce Şikayet Et
  Veren el alan elden üstündür
  Cevapla
 • Birol 1 yıl önce Şikayet Et
  Darısı diğerlerinin başına. Emeklerinden para kazanıp zengin oldukları çalışanlarını unutmamışlar.
  Cevapla
 • sedat 1 yıl önce Şikayet Et
  Tebrik ederim
  Cevapla