Lastik sektörünün ihracat şampiyonu Petlas oldu

Petlas, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) açıkladığı İhracatın Şampiyonları listesinde 10’uncu sırada yer aldı. 118 ülkeye ihracat yapan Petlas, 2021 yılını 322 milyon dolar ciro ile kapattı.

Lastik sektörünün ihracat şampiyonu Petlas oldu
Lastik sektörünün ihracat şampiyonu Petlas oldu
GİRİŞ 15.06.2022 11:11 GÜNCELLEME 15.06.2022 11:11

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından düzenlenen İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde otomotiv endüstrisinde 2021 yılında en fazla ihracat gerçekleştiren kuruluşlar ödüllendirildi. En fazla ihracat yapan ilk 110 firmaya platin, altın, gümüş ve bronz kategorilerinde ödül verildi. Kendi geliştirdiği yüksek teknolojili ürünlerle dünya pazarında büyük ilgi gören Petlas, İhracatın Şampiyonları listesinde 10’unculuğu üstlenerek lastik sektöründe ihracat şampiyonu oldu. Düzenli olarak 118 ülkeye lastiklerini ihraç eden Petlas, 2021 yılı toplam ihracatı 322 milyon dolar olarak gerçekleşti.

“ÜLKE EKONOMİSİNE KATKILARIMIZI SÜRDÜRME AZMİNDEYİZ”

Petlas büyüme vizyonu açısından ihracat artışının büyük önem taşıdığını vurgulayan AKO Grup Yönetin Kurulu Üyesi Abdulkadir Özcan, “Petlas, küreselleşen ekonomi ve rekabet içerisinde ‘Türk Markası’ olgusunu dünyada hak ettiği yere taşımanın bilinciyle hareket ediyor. Ülkemiz ekonomisine hedeflerimizin üzerinde performansla ihracat geliri sağlamaktan gurur duyuyoruz. Yerli sermaye ve üstün teknoloji ile ürettiğimiz lastiklerimizle, başta Avrupa ve ABD pazarı olmak üzere tüm dünyaya rekor seviyede ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu başarı için tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyor, onlara teşekkür ediyorum. Başarımızın bize verdiği özgüven ve azimle, daha nice başarılara imza atacağımıza olan inancımız tam. Ülkemize sağladığımız ihracat gelirlerini artırmak ve ülke ekonomisine katkılarımızı artırarak sürdürme azmindeyiz” diye konuştu.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz