Son dakika haberi: Bakan Bilgin'den temmuz zammı açıklaması

Son dakika haberi: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi Türkiye gerçekleştirecek durumdadır' dedi.

GİRİŞ 14.06.2022 12:45 GÜNCELLEME 14.06.2022 12:58
Bu Habere 270 Yorum Yapılmış

Milyonlarca memur, asgari ücretli, emekli maaş zamlarına odaklandı. Memur ve emeklilerin haziran ayında açıklanacak enflasyonla birlikte 6 aylık fark ve zamları belirlenecek, diğer Çalışanlar için de çalışmalar devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den de temmuz ayında maaşlara yapılacak zamma ilişkin son dakika açıklaması geldi.

Bakan Bilgin, "Enflasyona karşı çalışanları korumak bizim vazifemiz. Biz emeği,çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzde Temmuz dönemi var. Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEMMUZ ZAMMI MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün "İnsanlarımızın döviz alışkanlığını TL'ye çevirmek için çeşitli alternatifleri gündeme alıyoruz. Rasyonel gerekçelerle açıklanamayacak fiyat artışlarına karşı tedbirler geliştiriyoruz. Son 20 yılda asgari ücreti yüzde 200'e yakın artırdık. Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız. Enflasyonun sırtımıza bindirdiği kamburdan kurtulacağımız 2023 Şubat, Mart aylarından itibaren sorunları arkamızda bırakmış olacağız. Rusya-Ukrayna savaşının enerji fiyatlarındaki artışının etkisi olmasaydı hedeflerimize ulaşabilirdik. Savaş, hedeflerimizin yıl sonuna kaymasına neden oldu" ifadelerini kullanmıştı.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz
YORUMLAR 270
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  çıkın deyinki Erbakan hoca gibi. Maaşlarınızı yüzde yüz artırıyoruz. Zamanında hakime savcıya üst düzey askerlere yaptınız. Seçim kapıda. Siz bilirsiniz.
  Cevapla
 • Witrto 1 ay önce Şikayet Et
  Helal be aslan
  Cevapla
 • demdane 1 ay önce Şikayet Et
  Laf salatası lagaluga lugalaga , ne çalışmaymış arkadaş bir türlü bitmiyor..
  Cevapla
 • vatandas 1 ay önce Şikayet Et
  Toplumun butun kesinleri diyerek laf salatasi yapiyorsunuz asgari ucretliye zam yok
  Cevapla
 • İçimizden Biri 1 ay önce Şikayet Et
  Yapılanlara değil de yapılmayanlara odaklandıkça birileri algı operasyonlarıyla şu ankinden daha kötü olabilecek yere doğru sürükleyecekler ne yazık ki uyanmak sarsılmak ve kendimize gelme zamanı..
  Cevapla
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  3600 gibi olmasın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle