Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni zam mesajı: Aradaki farkı kapatacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete yeni zam mesajı veren Erdoğan, "Ücretliler başta olmak üzere her kesimden vatandaşın gelirlerini arttırarak aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 04.06.2022 13:08 GÜNCELLEME 04.06.2022 13:11
Bu Habere 180 Yorum Yapılmış

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen partisinin 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemlerde gündemde olan asgari ücrete yeni bir zam yapılıp yapılmayacağına dair değerlendirmelerde bulundu.

"ARADAKİ FARKI KAPATACAĞIZ"

Düşen alım gücüne değinen ve maaşlara zam gelebileceğinin sinyallerini veren Erdoğan şunları söyledi: "Ücretliler başta olmak üzere her kesimden vatandaşın gelirlerini arttırarak aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat, bunların hepsini artırarak sene sonuna güçlü gideceğiz."

GÖZLER TEMMUZ AYINA ÇEVRİLDİ

Asgari ücret zammı son dakika gelişmeleri milyonlarca işçi ve işveren tarafından takip ediliyor. 2022 Asgari ücret tutarı 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti. Nisan ayı enflasyon oranının yüzde 69,97 seviyesinde gerçekleşirken gözler “2022 Temmuz asgari ücret zammı yapılacak mı?” sorusuna çevrilmişti.

Konuya dair Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete temmuz zammının gündemde olmadığını dile getirmişti. MKYK sonrasında açıklama yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik ise "Asgari ücret dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir." ifadelerini kullanmıştı.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR 180
 • Bilal 5 ay önce Şikayet Et
  Sayın başkan SGK emekli maaşlarını asgari ücret seviyesine çıkartın maaşlar çok düşük
  Cevapla
 • Halo 5 ay önce Şikayet Et
  10 bin liranın altında maaş olmamalı Döviz kar aracı olarak alınıp sayılmamalı Stokcu ve ülke düzenini bozanları ülkeden çıkarılıp alınmamalı
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  DEVLET EKMEK MAYASI FABRİKASI KURSUN ,ekmek mayası 320 lira koli ,yahudi yapıyor hemde pahalı
  Cevapla
 • ,..... 5 ay önce Şikayet Et
  6000 olmali
  Cevapla
 • Vatandas 5 ay önce Şikayet Et
  Ağalar önce kendi bindikleri lüks arabalar i bıraksın bir 33 sisi araç lara binsin oda insan taşımak için yapılmış araç yazık değil mi bu kadar israf a
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle