TMSF, bir şirketi daha satışa çıkardı

TMSF, Adularya Enerji Üretimi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü yeniden satışa çıkardı.

TMSF, bir şirketi daha satışa çıkardı
TMSF, bir şirketi daha satışa çıkardı
GİRİŞ 03.06.2022 11:02 GÜNCELLEME 03.06.2022 11:02

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kayyım olarak atandığı Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik AŞ ve Tümsan İnşaat Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ait mal ve varlıklardan oluşan Adularya Enerji Üretimi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü yeniden satışa çıkardı.

TMSF, Adularya Enerji Üretimi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü ilk olarak 2018 yılında 1.4 milyar TL, daha sonra da 2019 yılında 1.1 milyar TL muhammen bedel üzerinden satışa çıkarmıştı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, muhammen bedeli 1.715 milyar TL olarak yeniden belirlenen işletme, Yunus Emre Termik Santrali tesisine ilişkin binalar, makine, ekipmanlar, iş makineleri, yedek parçalar, elektrik üretim lisansı, IV. grup kömür işletme ruhsatı ile gayrimenkuller ve sözleşmelerden oluşuyor. Satış ihalesi 5 Temmuz'da İstanbul'da yapılacak.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.